Grzegorz

A co robił pan przewodniczący gdzie był kiedy w urzędzie dzielnicy wyłożony był plan przebudowy w/w ulicy? Jak się nie mylę były i konsultacje. Polecam petycje.pl , albo złożenie pisma do urzędu dzielnicy , do ZDM-u nie bo to droga w gestii dzielnicy. Jeśli mnie pamięć nie myli to wyspowe progi zwalniające mogą być montowane 25-30 metrów od skrzyżowania.W takim układzie nic to nie da.Rozwiązaniem jest wyniesienie całego skrzyżowania do poziomu chodnika.


Skomentował: https://grochow.pl/apel-o-montaz-progu-na-kobielskiej-nie-czekajmy-na-trupa,a2636
Grzegorz

Zapytam wprost.Dlaczego na wszystkich skrzyżowaniach z ruchem kierowanym , przejścia dla pieszych, montowane są przyciski?Dlaczego montowane są po lewej stronie do prawo kierunkowego ruchu przejścia?Dlaczego w/w skrzyżowania nie zostały zaopatrzone w pętle indukcyjne wykrywające ruch , bądź urządzenia auto detekcji (Szaserów-Chłopickiego) Dlaczego zlikwidowano sekundniki dla tramwajów. Dlaczego nie ma wspólnej sygnalizacji (Grochowska+mała grochowska) ZDM obiecał że będzie ,po objęciu ulicy Grochowskiej Systemem Zintegrowanym? Dlaczego zaraz po zakończeniu wymiany kabli , sygnalizatorþów , słupów , nie są naprawiane powierzchnie chodników , co przy obecnej aurze zmusza nas pieszych do grzęźnięcia w błocie? Jeśli tak ma wyglądać w/w remont to psu na budę.A miało być lepiej.


Skomentował: https://grochow.pl/rozpoczely-sie-prace-na-ul-grochowskiej-zwiazane-z-wymiana-oswietlenia,a2542
Grzegorz

Czy ZDM poszedł , pójdzie dalej po rozum i szacunek dla naszych ciężko zapłaconych podatków i wprowadzi przy okazji tego remontu szumnie obiecywany z góra od 5 lat zintegrowany system zarządzania ruchem ?? Jak znam życie i bałagan biurokratyczny, nie.Nic się w tym kraju nie zmieniło , robotę trzeba szanować.


Skomentował: https://grochow.pl/wielka-modernizacja-oswietlenia-na-grochowskiej,a2383
Grzegorz

Mało tego że za z górą 22 mln wysmażono nam pod oknami "badziewie" to jeszcze nie umieją ni latem , ni zimą zadbać o czystość i bezpieczeństwo("urzędnicy") Plac jak od trzech lat niszczeje , tak niszczeje , ruchome marmurowe płyty chodnikowe , zapadnięte jezdnie(Osowska,Zaliwskiego,powyrywane ,połamane słupki sprzyjają powiększaniu się ogólno placowego nielegalnego parkowania. brudno i śmierdzi. Wstyd.


Skomentował: https://grochow.pl/ile-kosztowal-plac-szembeka-22-mln-zl-niekoniecznie,a2309
Grzegorz

Było , było , ale kler już na większości instytucjach łapę położył.A tak swoją drogą czy admin tego portalu nie ma o czym pisać i zamieszać bzdurnych fotek i artykułów których nie chce się czytać ?


Skomentował: https://grochow.pl/pawilon-i-szpitala-grochowskiego-gotowy-po-modernizacji,a1690
Grzegorz

A nie mówiłem że będzie to inwestycja zrealizowana połowicznie ? Po co wydawać publiczne pieniądze na takie knoty. Pojazdy jak parkowały na chodnikach i przejściach dla pieszych tak parkują , tylko teraz parkują na ścieżce Więcej tu http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kilometr-sciezki-i-38-przejsc-dla-pieszych-rowerowy-absurd-na-pradze,190053.html.


Skomentował: https://grochow.pl/sciezka-rowerowa-na-lukowskiej-jeszcze-w-tym-roku,a1217
Grzegorz

Pytam po co i na co remontuje się chodniki, wydaje ciężko zarobione pieniądz Podatników? A no po to by samochody mieszkańców i nie tylko ,co za nic mają pieszych mogły na nich ,(równych) parkować.To jakiś absurd.Chodnik na Wiatracznej wyremontowano też na odcinku od Szaserów do Chrzanowskiego.Dlaczego nie dokończono inwestycji i nie ustawiono słupków u-12c w celu wyeliminowania parkowania całą szerokością pojazdu na chodniku?To po co był taki szumny remont ? Dla stworzenia parkingu dla blachosmrodów? Uwolnić chodniki , Chodniki dla pieszych.


Skomentował: https://grochow.pl/powtorka-z-kobielskiej-mniej-historycznej-kostki-na-wiatracznej,a1199
Grzegorz

Taką też pozytywną wiadomość dostałem i ja , ale to nie ja wywalczyłem to przejście, to MIESZKAŃCY wydeptali je nogami. Pozdrawiam Grzegorz


Skomentował: https://grochow.pl/zdm-dotrzymal-slowa-ruszyla-budowa-zebry-na-grochowskiej,a1291
Grzegorz

Pojazdy parkujące przy kolekturze i koło pętli , to pojazdy parkujące nielegalnie , nie ma tam miejsc parkingowych.Problem można rozwiązać za pomocą słupków U-12c. Jakich argumentów byś nie użył to jestem za pasem dla rowerów w jezdni ( pieniądze podatników czyli nasze należy wydawać rozsądnie) Takowe funkcjonują na Nowowiejskiej , Saskiej , Mokotowskiej itp. Jak do tej pory nie słyszałem by na tych ulicach doszło do jakiego kol wiek wypadku. Zawsze możesz wystąpić do Urzędu korzystają z prawa do informacji publicznej o udostępnienie projektu w/w planowanej drogi dla rowerów.


Skomentował: https://grochow.pl/sciezka-rowerowa-na-lukowskiej-jeszcze-w-tym-roku,a1217
Grzegorz

Na takiej ulicy jak Łukowska , przewymiarowana , lokalnej , pasy rowerowe powinny być budowane w jezdni.Dlaczego ? prosta i tania odpowiedź , bo taniej , bo nie przejeżdżasz przez żadne rynsztoki nagminnie budowane przy krawężnikach , nie wiadomo po co komu , wystarczy odpowiednio wyprofilować asfalt i woda spłynie, na każdym skrzyżowaniu masz pierwszeństwo , po za równorzędnymi , jesteś widoczny dla pozostałych uczestników ruchu , i zawsze jedziesz jak gość po równym asfalcie.


Skomentował: https://grochow.pl/sciezka-rowerowa-na-lukowskiej-jeszcze-w-tym-roku,a1217
Grzegorz

Nigdzie nie znalazłem projektu , ani w biuletynie informacji publicznej ani na stronie urzędu wymienionej tu DDR-ki.Ciekawe czy znowu urząd wywali pieniądze w błoto budując DDR-kę po za jezdnią.Powinny być pasy dla rowerów w jezdni , jest na to miejsce.


Skomentował: https://grochow.pl/sciezka-rowerowa-na-lukowskiej-jeszcze-w-tym-roku,a1217
Grzegorz

tu cały artykuł http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zdm-zdemontuje-kladke-zly-stan-techniczny,181585.html A tu wybrany fragment: cyt" Kładka na Grochowskiej zostaje ZDM wytyczy również nowe przejście naziemne przy Grochowskiej, na wysokości ulicy Jubilerskiej. W tym przypadku kładka nie zostanie jednak zlikwidowana. Mieszkańcy będą mieli po prostu dwie możliwości przejścia do wyboru. - Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ windy, które są dość mocno eksploatowane, czasami ulegają awariom. W takich sytuacjach ludzie starsi czy osoby z ciężkim bagażem będą mogli swobodnie przejść na drugą stronę ulicy - wyjaśniła rzecznik. O niedziałających windach w różnych częściach miasta pisaliśmy pod koniec czerwca. Koszt wytyczenia przejścia naziemnego na ul. Jubilerskiej będzie niższy. Jak precyzuje Gałecka, w tym przypadku gotowe jest skrzyżowanie, w które zostanie wkomponowana zebra. - W zakresie zmian w sygnalizacji wydamy ok. 8 tys. zł. na nowe sterowniki, przeprogramowanie, oprawy i cztery maszty – dodała rzecznik. - Wymiana wind kosztowałaby nas ok. półtora mln zł – zaznacza Gałecka." kon cyt. Aż mnie zatkał , czyżby beton lekko skruszał??


Skomentował: https://grochow.pl/mieszkaniec-walczy-o-przejscie-dla-pieszych-przygotowal-petycje,a1176
Grzegorz

Mieszkanka Grochowa się skarży , ale po równym przejściu to chciała by chodzić?


Skomentował: https://grochow.pl/tajemnicze-glosne-prace-przy-torowisku-na-grochowskiej,a1201
Grzegorz

Nie mnie ale ale Wam mieszkańcom Pragi ,Grochowa, Gocławka i wielu ,wielu innym , jak również portalowi Grochów .pl należą się słowa uznania i podziękowania..My sami sobie nie budujemy barier , rozwiązania architektoniczne powinny być proste dla ludzi a nie na pokaz i narzucane nam przez urzędy bez porozumienia z nami mieszkańcami. Rozpropagujcie petycję gdzie się da , a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.


Skomentował: https://grochow.pl/mieszkaniec-walczy-o-przejscie-dla-pieszych-przygotowal-petycje,a1176
Grzegorz

Najbardziej ubolewam na tym , że ludzie wybrani przez mieszkańców tej dzielnicy nie podejmują tematu( radni). W końcu to oni powinni lobbować za tym by miasto było przyjazne nam ludziom. No cóż obiecać przed wyborami można wszystko , a potem...........


Skomentował: https://grochow.pl/mieszkaniec-walczy-o-przejscie-dla-pieszych-przygotowal-petycje,a1176
Grzegorz

Justynko , po to by ich nie mieć.Ale poważnie , chodniki dla pieszych , to tytuł akcji jaką powinno się promować w tej szczególnie dzielnicy.Każdy pojazd prawidłowo postawiony na jezdni , to uspokojenie ruchu , szeroki chodnik.


Skomentował: https://grochow.pl/nowy-chodnik-na-wiatracznej,a1186
Grzegorz

cyt "Z dniem 3 stycznia 2013 roku do gminnej ewidencji zabytków na terenie Pragi Północ i Południe zostały włączone: Targowa 40 (oficyna) Układ urbanistyczny Osiedla Posłów i Senatorów PPS Park im. płk. Jana Szypowskiego "Leśnika" Lokomotywownia Warszawa Olszynka Grochowska" kon cyt.


Skomentował: https://grochow.pl/kolonia-praussa-traci-swoj-dawny-urok,a1177
Grzegorz

Moim skromnym zdaniem to wyrzucone pieniądze w błoto.Tak nie stety prowadzi się i nie kończy , inwestycje w tym mieście i kraju.Chodniki nie przetrwają roku , zostaną zdewastowane prze właścicieli pojazdów wszelkiej maści , bo taki panuje trend, parkowanie na chodniku.A można parkować na ulicy , gdzie nie ma znaku B-36 , tak jest na Wiatracznej.Inwestycja powinna zostać zabezpieczona słupkami U-12c.Wtedy taki remont ma sens , a kasa nie pójdzie w błoto.


Skomentował: https://grochow.pl/nowy-chodnik-na-wiatracznej,a1186
Grzegorz

Jeśli uważasz że naziemne przejście jest potrzebne , podpisz petycję. http://www.petycje.pl/petycja/11524/przejzcie_naziemne_grochowska_-_olszynka_grochowska-jubilerska.html


Skomentował: https://grochow.pl/winda-znow-nie-dziala-wroci-przejscie-dla-pieszych,a1164
Grzegorz

cyt "Jak go zwał tak go zwał." kon cyt No nie do końca , bo winda np z firmy Otis ma homologację , gwarancję producenta i trochę kosztuje , ale naprawa w ciągu 24 godzin , Natomiast zamontowany "dźwig" to koreańskie tańsze badziewie , bez gwarancji producenta Urzędnicy czyli ZDM i miejscowy ratusz "trochę" chcieli zaoszczędzić i wyszło jak wysz(yd)ło.Od samego początku już na etapie planu zagospodarowania i projektu były głosy by dźwigi i kładę objąć monitoringiem , Koszt mały ale skuteczny. Reasumując nic w tym kraju i mieście nie zmieniło się , czyli jakoś(ć) będzie.


Skomentował: https://grochow.pl/winda-znow-nie-dziala-wroci-przejscie-dla-pieszych,a1164