Wielka modernizacja oświetlenia na Grochowskiej

Ulica Grochowską nocą
Ulica Grochowską nocą
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na modernizację oświetlenia i sygnalizacji na ul. Grochowskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Jordanowskiej na Grochowie. Prace mają się zakończyć do połowy grudnia. Oferty w przetargu można składać do 8 sierpnia.

Modernizacja oświetlenia na Grochowskiej

Na blisko 3-kilometrowym odcinku ul. Grochowskiej dziś stoją stare słupy oświetleniowe. Część z nich to latarnie betonowe, część to słupy metalowe - wszystkie mają już ponad 40 lat. Pod koniec 2015 roku prawdopodobnie pod wpływem bardzo silnego wiatru i korozji jeden z nich upadł na ulicę. Po tym wydarzeniu wszystkie latarnie na Grochowskiej przeszły dodatkową, drobiazgową kontrolę, która nie wykazała zagrożenia przewrócenia się kolejnych latarń. Niemniej, ich stan techniczny nie był zadowalający, dlatego ZDM zdecydował się na wymianę latarń na nowe.

Zakres prac

W ramach prac objętych ogłoszonym przez ZDM przetargiem przewiduje się m.in. demontaż 175 słupów oświetleniowych (w tym 141 żelbetowych i 34 stalowe), 187 wysięgników i 270 kompletów opraw, a także ponad 7,3 km kabli. Na nowych słupach oświetleniowych zostanie zamontowanych ponad 350 opraw LED, składających się z 96, 48 lub 36 diod.

Wymienione zostaną także maszty sygnalizacji świetlnej i sygnalizatory na 7 skrzyżowaniach, w tym na rondzie Wiatraczna. Podczas prac będzie działać sygnalizacja zastępcza.

ZDM zapewnia, iż w czasie robót nie ucierpią drzewa. Mają zostać odpowiednio zabezpieczone i nawadniane w czasie wykonywania prac ziemnych.

Terminy

Prace przewidziane są jeszcze w tym roku. Mają się zakończyć do połowy grudnia. Oferty w przetargu można składać do 8 sierpnia.
2016-07-23 15:09 1549

Komentarze

Grzegorz

Czy ZDM poszedł , pójdzie dalej po rozum i szacunek dla naszych ciężko zapłaconych podatków i wprowadzi przy okazji tego remontu szumnie obiecywany z góra od 5 lat zintegrowany system zarządzania ruchem ?? Jak znam życie i bałagan biurokratyczny, nie.Nic się w tym kraju nie zmieniło , robotę trzeba szanować.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.