Ścieżka rowerowa na Łukowskiej jeszcze w tym roku

Do 8 grudnia 2015 roku wyłoniony w przetargu wykonawca ma czas na opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Łukowskiej na Grochowie.

Stracony sezon

O ogłoszonym przetargu informowaliśmy wiosną br., mając nadzieję, iż jeszcze w tym sezonie pierwsi rowerzyści będą mogli korzystając z nowej ścieżki. Tak się niestety nie stało, i to pomimo podpisania umowy z wykonawcą 12 maja br. Dlaczego? "Za realizację umowy odpowiada Wydział Infrastruktury. To jest projekt z budżetu partycypacyjnego, procedura jest długa i skomplikowana" - tłumaczy Ewelina Lanc, rzecznik Urzędu Praga Południe.

Prawie 800 metrów

Ścieżka rowerowa o długości około 770 metrów ma powstać na odcinku od ulicy Rodziewiczówny do ulicy Zamienieckiej.

Budowa ścieżki wzdłuż Łukowskiej będzie jedynym projektem realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego na Grochowie Południowym w tym roku.
2015-10-13 10:43 1713

Komentarze

Grzegorz

A nie mówiłem że będzie to inwestycja zrealizowana połowicznie ? Po co wydawać publiczne pieniądze na takie knoty. Pojazdy jak parkowały na chodnikach i przejściach dla pieszych tak parkują , tylko teraz parkują na ścieżce Więcej tu http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kilometr-sciezki-i-38-przejsc-dla-pieszych-rowerowy-absurd-na-pradze,190053.html.

Grzegorz

Pojazdy parkujące przy kolekturze i koło pętli , to pojazdy parkujące nielegalnie , nie ma tam miejsc parkingowych.Problem można rozwiązać za pomocą słupków U-12c. Jakich argumentów byś nie użył to jestem za pasem dla rowerów w jezdni ( pieniądze podatników czyli nasze należy wydawać rozsądnie) Takowe funkcjonują na Nowowiejskiej , Saskiej , Mokotowskiej itp. Jak do tej pory nie słyszałem by na tych ulicach doszło do jakiego kol wiek wypadku. Zawsze możesz wystąpić do Urzędu korzystają z prawa do informacji publicznej o udostępnienie projektu w/w planowanej drogi dla rowerów.

~kkolo

Ale są jeszcze samochody które parkują po obu stronach od kolektury lotto do pętli. I wyjeżdżając stanowiłyby zagrożenie dla rowerzysty.

Grzegorz

Na takiej ulicy jak Łukowska , przewymiarowana , lokalnej , pasy rowerowe powinny być budowane w jezdni.Dlaczego ? prosta i tania odpowiedź , bo taniej , bo nie przejeżdżasz przez żadne rynsztoki nagminnie budowane przy krawężnikach , nie wiadomo po co komu , wystarczy odpowiednio wyprofilować asfalt i woda spłynie, na każdym skrzyżowaniu masz pierwszeństwo , po za równorzędnymi , jesteś widoczny dla pozostałych uczestników ruchu , i zawsze jedziesz jak gość po równym asfalcie.

~kkolo

wiesz, ja tam zdecydowanie wolę DDR poza jezdnią. Nie mam ochoty, żeby ktoś pijany wjechał mi w tyłek.

Grzegorz

Nigdzie nie znalazłem projektu , ani w biuletynie informacji publicznej ani na stronie urzędu wymienionej tu DDR-ki.Ciekawe czy znowu urząd wywali pieniądze w błoto budując DDR-kę po za jezdnią.Powinny być pasy dla rowerów w jezdni , jest na to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.