Pawilon I Szpitala Grochowskiego gotowy po modernizacji

Abp Hoser poświęcił pawilon I Szpitala Grochowskiego
Abp Hoser poświęcił pawilon I Szpitala Grochowskiego
Na terenie Szpitala Grochowskiego odbyła się uroczystość otwarcia po przebudowie i modernizacji pawilonu I. Zakończone prace budowlane poprawiły warunki sanitarno-higieniczne dla pacjentów i personelu oraz dostosowały pomieszczenia do aktualnie obowiązujących przepisów.

Modernizacja pawilonu I rozpoczęła się w grudniu 2014 r. Roboty modernizacyjne trwały 12 miesięcy i były realizowane przez firmę Dorbud S.A. Po modernizacji na poszczególnych kondygnacjach pawilonu I o pow. użytkowej 2 tys. m2 zlokalizowano:

- piwnice: szatnie personelu, archiwum oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe,
- Parter: III Oddział Wewnętrzny - odcinek 17 łóżkowy (7 sal chorych i 3 stanowiskowa sala wzmożonego nadzoru), gabinet diagnostyczno - zabiegowy, punkt pielęgniarski;
- I piętro: III Oddział Wewnętrzny - odcinek 21 łóżkowy (9 sal chorych i 3 stanowiskowa sala wzmożonego nadzoru), gabinet diagnostyczno - zabiegowy, punkt pielęgniarski;
- II piętro: I Oddział Wewnętrzny - odcinek 23 łóżkowy (10 sal chorych i 3 stanowiskowa sala wzmożonego nadzoru),  gabinet diagnostyczno - zabiegowy.
- poddasze -  pomieszczenia techniczne.

W odnowionym budynku będzie znajdował się Oddział Chorób Wewnętrznych z 61 łóżkami. W ramach realizacji inwestycji w celu spełnienia wymogów p.poż. dotyczących długości dróg ewakuacyjnych wybudowana została dodatkowa, czterokondygnacyjna klatka schodowa usytuowana na szczycie pawilonu I (od al. Waszyngtona). Pawilon I został kompleksowo wyposażony w sprzęt medyczny, w tym m.in. łóżka specjalistyczne, aparat USG, trzy centrale z kardiomonitorami, aparaty EKG, defibrylatory, myjnie - dezynfektory respiratory, pompy infuzyjne; meble medyczne; meble biurowe; sprzęt komputerowy i gospodarczy.

Modernizacja pawilonu była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu m.st. Warszawy w kwocie 10,8 mln zł.

Modernizacja w Szpitalu Grochowskim

Na lata 2016-2017 planuje się modernizację wraz nadbudową i zakupem wyposażenia kolejnego budynku szpitala tj. pawilonu V dla potrzeb istniejących oddziałów: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Terapii i Rehabilitacji Neurologicznej oraz utworzenia Oddziału Chemioterapii.
2016-01-29 14:51 1549

Komentarze

Grzegorz

Było , było , ale kler już na większości instytucjach łapę położył.A tak swoją drogą czy admin tego portalu nie ma o czym pisać i zamieszać bzdurnych fotek i artykułów których nie chce się czytać ?

~zielonamarchewka

Lepszego zdjęcia nie było? Czy z całej renowacji najważniejszy jest moment poświęcenia? Litości...

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.