Rozpoczęły się prace na ul. Grochowskiej związane z wymianą oświetlenia

Remont oświetlenia na Grochowskiej, fot. ZDM
Remont oświetlenia na Grochowskiej, fot. ZDM
Remont oświetlenia na Grochowskiej obejmie odcinek od ronda Wiatraczna do ul. Jordanowskiej. W ramach prac Zarząd Dróg Miejskich planuje m.in. demontaż 175 słupów oświetleniowych (w tym 141 żelbetowych i 34 stalowych), 187 wysięgników i 270 kompletów opraw, a także ponad 7,3 km kabli.

Prace do połowy grudnia

Na nowych słupach oświetleniowych zamontowanych zostanie łącznie ponad 350 opraw LED, składających się z 96, 48 lub 36 diod. Ponadto wymieniane będą także maszty sygnalizacji świetlnej i sygnalizatory na siedmiu skrzyżowaniach, w tym na rondzie Wiatraczna. Podczas prac będzie działać sygnalizacja zastępcza. Zgodnie z planem roboty mają się zakończyć do połowy grudnia.
Źródło: ZDM
2016-10-13 09:30 1573

Komentarze

Grzegorz

Zapytam wprost.Dlaczego na wszystkich skrzyżowaniach z ruchem kierowanym , przejścia dla pieszych, montowane są przyciski?Dlaczego montowane są po lewej stronie do prawo kierunkowego ruchu przejścia?Dlaczego w/w skrzyżowania nie zostały zaopatrzone w pętle indukcyjne wykrywające ruch , bądź urządzenia auto detekcji (Szaserów-Chłopickiego) Dlaczego zlikwidowano sekundniki dla tramwajów. Dlaczego nie ma wspólnej sygnalizacji (Grochowska+mała grochowska) ZDM obiecał że będzie ,po objęciu ulicy Grochowskiej Systemem Zintegrowanym? Dlaczego zaraz po zakończeniu wymiany kabli , sygnalizatorþów , słupów , nie są naprawiane powierzchnie chodników , co przy obecnej aurze zmusza nas pieszych do grzęźnięcia w błocie? Jeśli tak ma wyglądać w/w remont to psu na budę.A miało być lepiej.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.