Apel o montaż progu na Kobielskiej. "Nie czekajmy na trupa"

Niebezpieczne miejsce na ulicy Kobielskiej
Niebezpieczne miejsce na ulicy Kobielskiej
- Nie czekajmy na trupa - mówi Andrzej Miękinia, przewodniczący rady osiedla Grochów Centrum i wskazuje ręką miejsce, gdzie jego zdaniem powinien zostać ułożony dodatkowy próg zwalniający na ulicy Kobielskiej.

Niebezpieczne miejsce na Kobielskiej

Na przebudowanej ostatnio ulicy Kobielskiej wykonano montaż spowalniaczy w trzech lokalizacjach. Jednak wszystkie są oddalone od skrzyżowania z ulicą Kickiego, a miejsce to, jak pokazuje przytoczone poniżej zdarzenie, jest szczególnie niebezpieczne.

Jest środek wakacji. 21 lipca br. jadący ulicą Kobielską kierowca wymusił pierwszeństwo, doprowadzając do kolizji z samochodem wyjeżdżającym z ulicy Kickiego. Uderzone z impetem auto wpadło na chodnik, poważnie uszkadzając zaparkowany samochód pana Ryszarda - właściciela serwisu AGD przy Kobielskiej 75.

Dokładnie dwie godziny później, przy wystawionych w sezonie letnim stolikach kawiarni "Grochownia" siedzieli nieświadomi zagrożenia ludzie. W pobliżu jest przedszkole i akademiki. Naprawdę mogło dojść do wielkiej tragedii.

Decyzję o ew. montażu progu zostawiamy władzom dzielnicy.
2016-11-09 21:28 1871

Komentarze

Grzegorz

A co robił pan przewodniczący gdzie był kiedy w urzędzie dzielnicy wyłożony był plan przebudowy w/w ulicy? Jak się nie mylę były i konsultacje. Polecam petycje.pl , albo złożenie pisma do urzędu dzielnicy , do ZDM-u nie bo to droga w gestii dzielnicy. Jeśli mnie pamięć nie myli to wyspowe progi zwalniające mogą być montowane 25-30 metrów od skrzyżowania.W takim układzie nic to nie da.Rozwiązaniem jest wyniesienie całego skrzyżowania do poziomu chodnika.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.