Świerk musi zniknąć. Na jego miejscu powstanie blok

Dorodny świerk rosnący na tyłach Universamu pomiędzy Męcińską a Czapelską zostanie usunięty, aby ustąpić miejsca nowej zabudowie. Inwestor ma wszelkie niezbędne pozwolenia na budowę.

Teren pomiędzy Męcińską 20 a Czapelską 25 jest systematycznie przygotowywany do rozpoczęcia inwestycji budowlanej. Wyburzony został parterowy dom przy Męcińskiej 20 oraz zakończył działalność sklep monopolowy pod tym samym adresem. Od strony Czapelskiej ukończono rozbiórkę niewielkich zabudowań. Kolejny etap to drzewa, w tym wspomniany świerk.

Z planu zagospodarowania terenu wynika, że świerk znajduje się w obrysie planowanego budynku mieszkalnego, wielorodzinnego z garażem podziemnymi i usługami w parterze przy ul. Męcińskiej 20 i Czapelskiej 25.

Inwestorem jest spółka KOMO Marianna i Krzysztof Orzeszak, znana m.in. z inwestycji mieszkaniowej przy Majdańskiej 45.
2015-09-08 22:04 3144

Komentarze

Grzegorz

Świerk,sosna,choinka wsio ryba , drzewo, ładne i pożyteczne. Są przecież firmy które za pomocą odpowiedniego sprzętu nawet taką "choinkę" przesadzą.Ale trzeba wyasygnować parę złotych.Może publiczna zbiórka?

~ekolog

Wiem że to świerk,bo przeczytałem w nagłówku artykułu.Ale ja jestem ekolog amator i dla mnie to jest choinka.

~agolu

ekologu to świerk nie sosna...

~ekolog

Ta sosna nie jest miejską zielenią! Posadził ją prywatny właściciel prywatnego placu bo miał taką fanaberię. I ta fanaberia prawdopodobnie go drogo kosztowała,bo pewnie musiał razem z deweloperem na spółkę zapłacić za jej wycinkę.Lepiej zacznijmy się martwić drzewami wokół Uniwersamu bo one też z pewnością zostaną wycięte w imię upiększania dzielnicy.

~Phoenix(L)k

Spokojnie... posadzą tuję przy Wileniaku i miasto ogłosi, ze ilość drzew na Pradze się zgadza...

~RJW GPP

Mnie zadziwia, że inwestor nie chce włączyć tego drzewa do kompozycji zabudowy... To przecież skarb takie drzewo!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.