Fontanna w Parku Polińskiego zdradza swoje tajemnice

Fontanna to obecnie obowiązkowy element rewitalizowanych parków. Tak też będzie w przebudowywanym właśnie parku im. Józefa Polińskiego na Grochowie. Na uruchomienie fontanny przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale już dziś dla niecierpliwych możemy zdradzić kilka szczegółów technicznych.

Efektowne trzy obrazy wodne

Fontanna, której budowę możemy oglądać na terenie parku w pobliżu ulicy Szaserów wykonana będzie w postaci okrągłej podziemnej betonowej niecki i przykrytej płytami kamiennymi nawierzchni.

Efekt wizualny pierwszego obrazu wodnego tworzony będzie poprzez centralnie umieszczoną dyszę wieloobrazową typu Vario Jet, bijącą wodą na wysokość do 3 m i średnicę do 4 m. Dysza zasilana będzie wodą poprzez dwa podwodne agregaty fontannowe.

Efekt wizualny drugiego obrazu wodnego tworzony będzie poprzez system 16 szt. dysz typu Kometa bijących wodą na wysokość do 1,5 m umieszczonych na planie okręgu. Dysze zasilane będą wodą poprzez 16 podwodnych agregatów fontannowych. Ich oświetlenie realizowane będzie za pomocą 20 szt. reflektorów ze światłem ledowym.

Efektem wizualnym trzeciego obrazu wodnego będzie zalewanie i czasowe utrzymywanie 2 cm lustra wody powyżej płyt kamiennych na niecce fontanny.
2015-08-18 22:18 4224

Komentarze

~Jerzy z Grochowa

Termin ukończenia prac to koniec 2015 więc jest jeszcze kilka miesięcy czasu .

~Marlena

Park który został zabetonowany ścieżkami a jego tak zwana rewitalizacja ciągnie się już rok i potrwa jeszcze kolejny. Blok buduje się w 8 miesięcy a mały park 2 lata ?

~Horski

Akurat teraz potrzebna jest budowa fontanny, kiedy zaczynają się kłopoty z wodą a Wisłę można przejść boso na piechotę. Po za tym reszte na Grochowie już mamy "pozamiatane"

~Jerzy z Grochowa

Park można oceniać minimum 5 lat od czasu ukończenia w nim prac :D

~Seseeee

Przecież parkan niedokonczony. Jak postawią parkan to będą laeczki. I oswietlenie w nocy. Bo bez parkanu wszystko wyniesiemy od razu. :D

~Marylka Warszawa

dupny park zero ławek do siedzenia kiedyś było inaczej

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.