Noc Muzeów "Łubu dubu, czyli w gabinecie prezesa Ochódzkiego"

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się 14 maja. Miejskie placówki kultury oraz inne instytucje przygotowały liczne atrakcje – między innymi wystawy, warsztaty, koncerty, zajęcia interaktywne, spacery, opowieści, zwiedzanie z przewodnikiem, konkursy i zabawy dla najmłodszych A co przygotował OSiR Praga-Południe i Centrum Promocji Kultury na Stadionie „Podskarbińska”?


Noc Muzeów to okazja, żeby zwiedzić pokój i zrobić sobie zdjęcie ze słynną szafą z filmu „Miś”. „Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu” – śpiewał w jednej ze scen „Misia” Wacław Jarząbek, trener drugiej klasy, stojąc przed szafą w gabinecie prezesa Klubu Sportowego „Tęcza” Ryszarda Ochódzkiego. W szafie ukryty był magnetofon szpulowy rejestrujący przemowy pracowników. Ochódzki wytłumaczył, po co to robią: „Jeśli ktokolwiek chce przekazać jakąś krytyczną uwagę o mnie, o mojej pracy, jakąś skargę, a mnie akurat nie ma, może w każdej chwili wejść i nagrać, co mu leży na wątrobie”.

Szafa Ochódzkiego znajduje się w jednym z pokojów budynku administracyjnego, który mieści się na terenie Stadionu „Podskarbińska” przy ul. Chrzanowskiego 23. Zapraszamy serdecznie na I piętro, w godz. 18.00-01.00.
2022-05-12 11:20 1406

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.