Zły stan chodnika na Paca 39

Po raz kolejny powraca temat złego stanu chodnika. Tym razem z prośbą o interwencję wystąpił do nas jeden z mieszkańców Grochowa. "Tak wygląda chodnik przy budynku Paca 39. Oczywiście, zapewne nikt z władz nie chodzi po nim, bo odpowiadają, że brak pieniędzy a wymieniane są chodniki w lepszym stanie. Przechodzenie ludzi starszych i przejechanie z wózkiem dziecięcym to duży problem" - pisze w liście do naszej redakcji mieszkaniec ulicy Paca.

Temat - rzeka

Połamane, wystające i brakujące płyty chodnikowe. Do tego dziury i nierówne krawężniki. To obraz, który towarzyszy mieszkańcom od wielu lat. Naprawdę nie trzeba daleko szukać - wystarczy spojrzeć pod nogi - a nawet trzeba, żeby się nie wywrócić... a przecież ulice i budynki to również wizytówki dzielnic.

W tym konkretnym przypadku chodzi również o bezpieczeństwo pieszych - szczególnie, iż pod tym adresem na Paca 39 mieści się Zarząd Koła Praga Południe Polskiego Związku Niewidomych. Warto pomyśleć o osobach ociemniałych, dla których nierówny chodnik jest dużą bolączką.

Laureat konkursu

W przypadku Paca 39 pikanterii całej obecnej sytuacji dodaje fakt, iż w 2011 roku budynek zajął pierwsze miejsce w zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Praga Południe konkursie "Kolorowa Praga". Zwycięstwo w konkursie, którego celem było zachęcenie wspólnot mieszkaniowych do podejmowania działań na rzecz poprawy estetyki elewacji budynków a przede wszystkim ich stanu technicznego zasiliło dodatkowo budżet wspólnoty niebagatelną kwotą 100 tys zł.
 
Jak się nam udało nieoficjalne ustalić, nagroda została w części przeznaczona na wykonanie płotka przy trawniku a znaczna jej reszta wciąż czeka na likwidację niebezpiecznych piecyków gazowych i podłączenie ciepłej wody do budynku.

Chodnik czeka

A co z samym chodnikiem? Otóż chodnik wg wspólnoty należy do miasta. "Chciano wydzierżawić wspólnocie chodnik, żeby sobie sama naprawiła" - tłumaczy jeden z mieszkańców.

Jak widać, problemem są zapewne fundusze, które niestety teraz trudniej jest pozyskać, albo już się zwyczajnie w danym roku kończą. Mieszkańcom pozostaje teraz patrzenie pod nogi i czekanie na przyszły rok, który być może przyniesie dobre wieści w kwestii chodników przed ich budynkiem.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-09-11 13:36 1152

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.