Zielona Promenada dla mieszkańców

Przy ulicy Ostrobramskiej trwa przebudowa Centrum Handlowego Promenada. Po modernizacji stanie się ona drugą co do wielkości galerią handlową w Warszawie. Symbolem nowego obiektu ma być zielona promenada biegnąca obok centrum a jednocześnie łącząca dwie części dzielnicy.
   
Rozbudowa CH Promenada

CH Promenada oddane do użytku w 1996 roku, powstało w wyniku przebudowy i rozbudowy zabudowań Przemysłowego Centrum Optyki.

"Dziś obiekt nie wygląda właściwie jak Centrum Handlowe, mimo, że w środku prezentował zupełnie inne wartości i dalej cieszy się powodzeniem" - mówi Rafał Paszkiewicz, dyrektor ds. inwestycji Atrium Promenada, omawiając koncepcję rozbudowy Centrum Handlowego.

Architekci z pracowni SUD Polska postanowili w jednym z wariantów projektu oddać wschodnią część dzisiejszego centrum mieszkańcom. Obecnie, jak wiemy, teren jest niedostępny i służy głównie jako dojazd techniczny a wysoka, pozbawiona okien ściana nie wygląda zbyt przyjaźnie.

Wkrótce wszystko ma się zmienić. Koncepcja zakłada wytyczenie pomiędzy ulicami Ostrobramską i Jana Nowaka Jeziorańskiego zielonej promenady, która ma się stać symbolem tego miejsca a jednocześnie połączyć dwie części dzielnicy.

Dostępne dla mieszkańców zielone trawniki staną się wraz ze spójnie przylegającymi do tej części galerii terenami osiedla Park Ostrobramska miejscem wypoczynku i rekreacji. Inwestor zapowiada ustawienie m.in. ścianki wspinaczkowej.

Od strony Gocławia przewidziano budowę placu miejskiego. Aby nie zakłócać spokoju oraz dbać o ciszę droga dostawcza będzie zlokalizowana pod ziemią. Dodatkowo planowane jest wzbogacenie układu komunikacyjnego na osi ul. J. Nowaka Jeziorańskiego poprzez wprowadzenie ronda (na styku ulic Perkuna i J. Nowaka Jeziorańskiego) oraz udrożnienie wjazdu z ul. Ostrobramskiej. Parkingi będą usytuowane na najwyższej kondygnacji.

Obecnie firma Atrium, właściciel Promenady posiada w obiekcie przy Ostrobramskiej ponad 180 sklepów. Łączna powierzchnia najmu to ponad 55 tys. m kw., z czego 10,5 tys. m kw. to powierzchnia biurowa. Atrium zbiera zgody dla etapowego powiększenia galerii handlowej o nadbudowy i nowe skrzydła ulokowane na terenie dzisiejszych parkingów, które powiększyłyby powierzchnię Promenady o 22 tys. m kw. Ale latem firma wyjawiła, że ma plany rozbudowy galerii nawet o 44 tys. m kw. Po takim powiększeniu Promenada miałaby prawie 90 tys. m kw. sklepów i usług i pod względem rozmiarów ustępowałaby już jedynie Arkadii.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-11-25 12:09 1168

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.