Zerówki w szkołach gotowe do przyjęcia sześciolatków

27 sierpnia 2008 roku południowopraskie Szkoły Podstawowe były wizytowane przez Zastępcę Prezydenta m. st. Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego, Dyrektor Biura Edukacji Panią Jolantę Lipszyc oraz Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Pragi Południe Jarosława Karcza.

Sprawdzano czy placówki spełniają standardy oddziału zerowego określone przez Biuro Edukacji. Wszystkie odwiedzane Szkoły Podstawowe ( tj.: Szk. Podst. nr. 72, nr. 255, nr. 312 i nr 279), w których będą uczyć się oddziały „zerowe” mają  dostosowane sale dydaktyczne, odpowiednie warunki w świetlicach, stołówkach, szatniach, toaletach,  oraz specjalnie dla nich utworzone i dostosowane place zabaw. Często są to specjalnie oddzielone piętra dla najmłodszych, łączone co najwyżej z uczniami klas pierwszych. Zaskakują nowoczesne pomoce dydaktyczne, komputery a nawet DVD, które są na stałym wyposażeniu sal.

„Jesteśmy przygotowani na przyjęcie sześciolatków w szkołach. Dzieci mają wspaniałe warunki do pracy i zabawy, a rodzice przekonali się tego pomysłu. Bardzo cieszy nas fakt, iż  stan jaki jest teraz w południowopraskich szkołach, to model docelowy, do którego MEN dążył będzie na terenie całego kraju ” - mówi Zastępca Burmistrza Dzielnicy Jarosław Karcz.

W tym roku, od 1 września na terenie naszej Dzielnicy rozpocznie działalność 16 oddziałów „zerowych” w Szkołach Podstawowych dla  około 400 dzieci. Na dostosowanie tych placówek i zabezpieczenie płac dla pracowników przeznaczono w sumie ok. 580 tys. zł.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2008-08-28 12:03 1086

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.