Zenon Majcher

Ksiądz Zenon Majcher urodził się 23 lipca 1940 roku Adamowej Górze. Zmarł 18 grudnia 2014 roku w Warszawie.

Urodził się 23 lipca 1940 roku w Adamowej Górze w rodzinie Władysławy i Wincentego Majcherów. Ukończył Liceum im. Władysława IV i Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Stefana Kardynała Wyszyńskiego 24 maja 1964 roku. W roku 1975 ukończył teologiczne studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Pracował na terenie dzisiejszych trzech diecezji: w parafii św. Floriana Męczennika w Bedlnie w diecezji łowickiej, następnie w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie-Ursusie, św. Aleksandra w Warszawie przy Trakcie Królewskim i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie. 20 maja 1978 r. został mianowany proboszczem w Parafii św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Rzeczycy (diec. łowicka). Następnie był rezydentem Parafii Najczystszego Serca Maryi na warszawskim Grochowie.

Od 1 lutego 1985 r. organizował parafię Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie, budując kościół i dom parafialny, który został podniesiony do godności sanktuarium MB Ostrobramskiej. Opiekował się w diecezji Kościelną Służbą Porządkową "Totus Tuus" i prowadził zapoczątkowaną przez nią Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin "Totus Tuus".

Został odznaczony wieloma godnościami kościelnymi: przywilejem rokiety i mantoletu, tytułem kanonik honorowego Kapituły Katedralnej Warszawsko-Praskiej, a następnie prałatem honorowym Jego Świątobliwości i prałatem Kapituły Konkatedralnej.

Zmarł w 51. roku kapłaństwa, 18 grudnia nad ranem w Wojskowym Instytucie Medycznym, po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 11 w poniedziałek, 22 grudnia w parafii Narodzenia Pańskiego przy ulicy Ostrobramskiej 72.
Źródło: Gość Niedzielny
2014-12-18 18:12 1250

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.