ZDM sprawdzi latarnie na Grochowskiej. Uszkodzone będą wymieniane

Betonowe latarnie na Grochowskiej
Betonowe latarnie na Grochowskiej
W czwartek, 12 listopada br. na ulicy Grochowskiej na wysokości ul. Komorskiej przewróciła się metalowa latarnia. Najprawdopodobniej do wypadku przyczynił się bardzo silny wiatr i zły stan techniczny słupa.

- Obecnie nasi inspektorzy szczegółowo sprawdzają stan wszystkich słupów oświetleniowych na ulicy Grochowskiej. W ciągu kilku dni powstanie raport z kontroli. Jeśli wykaże, że latarnie zagrażają bezpieczeństwu, zostaną one wymienione na nowe - informuje Karolina Gałecka, rzecznik ZDM. - Staramy się na bieżąco monitorować stan infrastruktury drogowej w lokalizacjach, podlegających naszemu zarządowi.

"Pomimo ciągłego nadzoru i napraw doraźnych, zdegradowane słupy oświetleniowe, które pamiętają jeszcze lata 70., bez wątpienia wymagają całkowitej wymiany. Zarząd Dróg Miejskich sukcesywnie modernizuje wyeksploatowane oświetlenie na terenie miasta. Z roku na rok podejmujemy decyzje, które ze 118000 słupów oświetleniowych przejdą w danym roku gruntowny remont. Mimo tych starań, chociaż bardzo byśmy sobie tego życzyli, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich niezbędnych prac modernizacyjnych w ciągu jednego roku. Posiadając ograniczony budżet na dany rok, wybieramy te miejsca, w których naszym zdaniem słupy i oprawy są najbardziej zdegradowane i zagrażają bezpieczeństwu."  - czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.
Źródło: ZDM
2015-11-14 19:58 1251

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.