ZDM poprawi koordynacje sygnalizacji świetlnej na Grochowskiej

Kierowcy, którzy na co dzień jeżdżą ulicą Grochowską na jej wschodnim odcinku, powinni już wkrótce szybciej dotrzeć do celu podróży. Zarząd Dróg Miejskim obiecuje, iż w najbliższym czasie poprawi koordynację sygnalizacji świetlnej na 4 skrzyżowaniach.

Już jest - będzie lepiej

Z prośbą "o poprawę synchronizacji sygnalizacji świetlnej tzw. "zielonej fali" na ulicy Grochowskiej od Marsa do Wiatracznej" wystąpiła w interpelacji z 10 czerwca br. radna Marika Sztyber.

W pisemnej odpowiedzi jaką udzielił ZDM możemy przeczytać, iż: "Zarząd Dróg Miejskich uprzejmie informuje, iż w chwili obecnej koordynacja sygnalizacji realizowana jest na odcinkach: Wiatraczna - Rondo Wiatraczna oraz Zamieniecka - Żółkiewskiego. W najbliższym czasie podejmiemy starania odnośnie przywrócenia realizacji koordynacji na odcinku: Wspólna Droga - Zamieniecka oraz Żółkiewskiego - Jubilerska w oparciu o istniejącą infrastrukturę techniczną.

Pragniemy nadmienić, iż sygnalizacje świetlne na tych odcinkach pracują na urządzeniach sterujących których moduły odpowiedzialne za wzajemną koordynację są już mocno wyeksploatowane. Docelowo w najbliższych latach przewiduje się montaż nowoczesnych urządzeń sterujących o zwiększonej skuteczności realizacji koordynacji sygnalizacji świetlnych.

Odnośnie skrzyżowania ul. Grochowskiej z ul. Marsa informujemy, że nigdy nie pracowało ono w koordynacji w ciągu ul. Grochowskiej. Z uwagi na charakter ruchu na tym skrzyżowaniu oraz przyjętą strategię sterowania nie widzimy możliwości oraz konieczności włączenia tego skrzyżowania do pracy w koordynacji."

Skrzyżowanie Grochowskiej i Marsa?

Pomijając fakt, iż radna dzielnicy Praga Południe uważa, iż ulica Grochowska sięga aż do ulicy Marsa a pracownicy ZDM widzą nawet jej skrzyżowanie z tą ulicą to należy się cieszyć, iż jakieś zmiany zostaną wprowadzone i ktoś zainteresował się losem kierowców. Minimalizacja ilości zatrzymań przy zachowaniu dozwolonej prędkości pojazdu powinna nieco zmniejszyć również korki w stronę centrum w godzinach porannego szczytu. Jak będzie i czy "zielona fala" wkrótce się sama nie rozreguluje przekonamy się już niebawem.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-08-06 09:26 1143

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.