Zapadł wyrok w sprawie nieruchomości KS Orzeł

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe oddalił przed kilkoma dniami w całości wniosek Klubu Sportowego "Orzeł" o zasiedzenie nieruchomości stanowiącej własność m.st. Warszawy położonej w Warszawie przy ulicy Podskarbińskiej i Mińskiej.

Przełom?

Decyzja sądu dotyczy trzech działek o łącznej powierzchni ponad 70 tys m2, na których znajduje się m.in. zaniedbany i wyłączony z eksploatacji tor kolarski, unikalna przedwojenna hala sportowa, która z uwagi na grożące jej niebezpieczeństwo została pod koniec zeszłego roku zabezpieczona przez Urząd Dzielnicy Praga Południe oraz zmodernizowany w ostatnich latach stadion lekkoatletyczny KS "Orzeł".

Klub Sportowy "Orzeł", który był użytkownikiem tych obiektów przez ostatnie dziesięciolecia, złożył wniosek do sądu o zasiedzenie. Rozpoczął tym samym spór prawny z m.st. Warszawa - właścicielem gruntu. Ogłoszona 15 maja decyzja sądu całkowicie oddalająca wniosek KS "Orzeł" może okazać się przełomowa co do dalszych losów tych terenów i ich przyszłego wykorzystania.

Co dalej? - wielka niewiadoma

Jak już informowaliśmy pod koniec listopada 2012 roku, na spotkaniu dotyczącym hali sportowej przy Podskarbińskiej 11 władze Pragi Południe wstrzymywały się z ogłoszeniem swoich przyszłych planów czekając na rozstrzygnięcie sporu prawnego z Klubem Sportowym "Orzeł". Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, iż w przyszłości w tym rejonie ma powstać jedna ze stacji metra, co oczywiście mocno wpłynie na atrakcyjność tych działek.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo również czy KS "Orzeł" nie zdecyduje się na zaskarżenie wyroku sądu pierwszej instancji...
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-05-22 19:24 1039

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.