Zamieniecka 92

Zabytkowa kamienica przy Zamienieckiej 92 na Grochowie
Zabytkowa kamienica przy Zamienieckiej 92 na Grochowie
Ulica Zamieniecka 92 - kamienica usługowo-mieszkalna na Grochowie w Warszawie.

Trzypiętrowa kamienica została wzniesiona przed 1939 rokiem. Kamienica posiada kilkanaście lokali mieszkalnych z wejściem przez bramę od strony podwórza oraz dwa lokale usługowo-handlowe zajmujące parter budynku.

Nieuszkodzona w czasie II wojny światowej, przeszła w 1945 roku na podstawie dekretu Bieruta na własność miasta.

W 2010 roku została zwrócona spadkobiercom.

Kamienica jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków.

Ciekawostki

  • Na ścianie zachowana dawna tablica adresowa.
2015-11-18 22:09 3097

Komentarze

~Gosia

Witam, nie mogę ze zdjęcia odczytać nazwy fotografa. Przez prawie 20 lat na witrynie wisiało tam zdjęcie moich rodziców ze ślubu. Chciałabym się z nimi skontaktować aby odkupić to zdjęcie ale nie znam nazwy.

~Oszust

Witam wszystkich, piszę tutaj, ponieważ chciałem ostrzec wszystkich szukających mieszkania dla siebie, przed inwestorem/deweloperem, który odpowiada za rewitalizację i sprzedaż mieszkań na ul. Zamienieckiej 9... w Warszawie. Pan Maciej K. z Poznańskiej firmy Syme..., to mistrz manipulacji, obłudy i kłamstwa. Pan Maciej ma bajkowe plany o budowie innego bloku na terenie tej posesji, teraz mam nadzieję, że mu się to nie uda i nie będzie mógł próbować oszukać więcej ludzi. Swoją inwestycję opisuje jako bajkową (typowy sprzedawca, który jak się okazało o budowlance ma tyle pojęcia co nic). Jak się w ostatniej chwili dowiedziałam, pomiędzy Panem Maciejem, a wspólnotą jest wielki spór i sprawa rozbija się już o sądy, a szykują się kolejne pozwy, o czym Pan Maciej czy jego pośrednik nawet nie zająkną się słowem. W grę wchodzi wiele problemów m.in. zadłużenie za nieopłacone rachunki, które podobno Pan Maciej jako prezes wspólnoty i główny członek (decyzyjny) stworzył i które teraz przerzucił na wspólnotę umywając rączki od problemu. (Gdzie trafiły pieniądze, można tylko zgadywać). Dodatkowo dochodzi, fatalna i olbrzymia ilość wad/problemów z samą konstrukcją/wykończeniem kamienicy, do których inwestor się nie odnosi i nie komentuję, a o których przy pierwszych spotkaniach się nawet nie zająknął, a wręcz opisywał jako perfekcyjną robotę. Na szczęście zostały mu w tej inwestycji jeszcze tylko maks 2-3 lokale. Zdaję sobie sprawę jak to brzmi, ale ręce mi się trzęsą jak to dziś piszę, każdego zainteresowanego zakupem w tej lokalizacji odsyłam najpierw do rozmowy z mieszkańcami, a może uda wam się nie wje... jak i mi się udało w ostatniej chwili. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.