Zakończnie przebudowy Placu Szembeka

Po trwającej blisko dwa lata przebudowie, 12 grudnia 2012 roku nastąpi długo oczekiwane otwarcie Placu Szembeka na Grochowie.

Trwające od końca 2010 roku prace budowlane na terenie samego placu jak i pobliskich ulic są już na ukończeniu. Przed planowanym na 12 grudnia otwarciem zostało jeszcze tylko uporządkowanie terenu i ustawienie choinki, pod którą o godzinie 17.00 przy ciepłym posiłku odbędzie się wspólne kolędowanie.

Wizytówka Grochowa

Prace rewitalizacyjne placu objęły obszar od ul. Grochowskiej do ul. Osowskiej, pomiędzy ulicami Sztuki i Chłopickiego. Cała powierzchnia Pl. Szembeka wykonana została z granitu, który niestety miejscami nie pachnie nowością... Plac w nocy oświetlać będą lampy o ażurowych abażurach. Dodatkową atrakcją, którą będziemy mogli się cieszyć dopiero na wiosnę jest zainstalowana fontanna w formie dysz ukrytych w nawierzchni. Oczywiście nie zabraknie ławek, drzew oraz miejsc postojowych.

W przyszłości na placu planowane jest ustawienie pomnika gen. Piotra Szembeka.

Koszt prac, których wykonawcą był ZRiKDP wyniósł około 22 mln zł.

Warto dodać, iż zmienia się również otoczenie samego placu. Systematycznie odnawiana jest elewacja kościoła oraz sąsiadujące z nim kamienice.

Uroczyste otwarcie w przyszłym roku

Udostępnienie placu mieszkańcom 12 grudnia br. nie będzie jego oficjalnym otwarciem. Uroczyste jest planowane latem przyszłego roku, kiedy będzie cieplej - tłumacz rzecznik dzielnicy Ewelina Buczyńska.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-11-29 09:01 1180

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.