XXIII Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych

9 września 2006 r. w Środowiskowej Hali Sportowej przy ul. Siennickiej odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne i Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe.

Mistrzostwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród Warszawiaków, nic w tym dziwnego, zważywszy na rosnącą w ostatnim czasie popularność pokazów tanecznych. W Hali na ul. Siennickiej nie zabrakło gwiazd z programu "Taniec z gwiazdami": Iwony Symańskiej - Pavlović, która zasiadała w jury mistrzostw oraz Piotra Galińskiego - dyrektora artystycznego imprezy.

W zawodach brały udział trzy formacje taneczne z Pragi Południe: "Kamion Dance", "DCPK" i "Kamyczki", które potwierdziły swoją mistrzowską formę zdobywając przychylność sędziów i plasując się na wysokich pozycjach. Najlepsze formacje zostały udekorowane przez Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Mateusza Mroza oraz Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Antoniego Stradomskiego.

Imprezę prowadzili: Dorota Wellman i Tomasz Reind.

W pokazach Gali Finałowej udział wzięli Freestyl'owcy z Siedlec - wychowankowie Iwony Orzechowskiej oraz zawodowcy Tomasz Barański i Edyta Herbuś.

W dniu mistrzostw uhonorowano również zwycięzców, zorganizowanych przez Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe oraz południowopraski Wydział Kultury, ogólnopolskich konkursów - plastycznego, kompozytorskiego i literackiego, noszących wspólny tytuł " W kręgu tańca latynoamerykańskiego".
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2006-09-10 20:07 1215

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.