Wysypiska śmieci wokół pojemników na odzież używaną

"Mieszkam na Grochowie na ulicy Sulejkowskiej. W promieniu 100 metrów od mojego domu ustawionych jest 6 pojemników na używaną odzież. W rejonie bazaru na Placu Szembeka jest tych pojemników absurdalnie dużo - po kilka na każdej małej uliczce. Nie kwestionuje ich przydatności - sama wrzucam do nich używaną odzież - nie sadzę jednak, by potrzebnych ich było aż tyle, zwłaszcza, że są dość paskudne. Wiele pokrytych rożnymi głupimi napisami leży przewróconych na ziemi" - pisze nasza czytelniczka Ewa.

Problem pojemników

"Główny problem leży jednak w tym, że wokół pojemników na odzież powstają wysypiska śmieci, których nikt nie sprząta. Najwidoczniej pojemnik na starą odzież traktowany jest jak miejsce, gdzie wyrzuca się wszelkiego rodzaju śmieci. Służby opróżniające pojemniki interesują się tylko ich zawartością -  sprzątanie wokół pojemników nie należy zapewne do ich obowiązków" - czytamy dalej w liście.

Interwencja Straży Miejskiej

Problemem została zainteresowana Straż Miejska, która - jak informuje w dalszej części listu pani Ewa - podjęła skuteczną interwencję. Niestety, była to akcja jednorazowa...

"Po miesiącu otrzymałam uprzejmą odpowiedź, że moja "skarga" została przyjęta i podjęte zostaną stosowne działania. I faktycznie, śmieci zostały uprzątnięte, tyle, że była to akcja jednorazowa i po paru dniach wszystko wróciło do punktu wyjścia. Wokół każdego z pojemników piętrzą się stare szmaty i wszelkiego rodzaju inne odpadki.

Wiem już, że Straż Miejska to nie był właściwy adres, ale nadal nie wiem, do kogo się zwrócić. Chodzi mi nie tylko o utrzymanie porządku. Chciałabym też dowiedzieć się, kto decyduje o takiej a nie innej lokalizacji pojemników i o ich liczbie na danym terenie i czy mieszkańcy nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia. Wiem, że Grochów to nie Champs Élysées, ale nie mam też ochoty mieszkać na śmietniku."
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-09-30 14:50 1013

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.