Wypiękniała kamienica przy Grochowskiej 221

Grochowska 221 po remoncie
Grochowska 221 po remoncie
Zakończył się trwający od wiosny remont przedwojennej kamienicy przy Grochowskiej 221. Od dziś budynek na rogu z ulicą Modrzewiową można śmiało uznać na jedną z najpiękniejszych czynszówek zbudowanych tuż przed wojną na Grochowie.

Imperium Stenclów

W chwili rozpoczęcia budowy potężnej Grochowskiej 221 rodzina Stenclów posiadała w tym rejonie Grochowa budynki przy Dobrowoja 2 i 4, Modrzewiowej 3 i 7 oraz Grochowskiej 215. Jednak to właśnie wysoka, bo aż 6-cio kondygnacyjna kamienica Stanisława Stencla na rogu z Modrzewiową miała być chlubą rodziny i jednocześnie przynosić odpowiednie zyski niezbędne do realizacji nowych inwestycji.

Wybuch wojny i późniejszy dekret Bieruta przerwał te plany. Budynek oczywiście ukończono i całkowicie zasiedlono około 1950 roku. Kilkanaście lat później został doposażony w windę oraz instalację gazową.

Remont A.D. 2015

Przeprowadzony w tym roku remont na zlecenie wspólnoty mieszkańców obejmował: generalny remont płyt balkonowych, elewacji i klatki schodowej. Projektantem elewacji był arch. Tomasz Szeremeta. Wykonawcą prac była spółka D.N.R. Premmium.
2015-11-27 19:48 1657

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.