Wykład profesora Leszka Balcerowicza

17 września na Pradze-Południe w Centrum Promocji Kultury odbył się wykład profesora Leszka Balcerowicza poświęcony przemianom gospodarczym jakie zaszły w Polsce po 1989 roku. W spotkaniu brali udział uczniowie szkół średnich Dzielnicy Praga-Południe. Organizatorem był Urząd Dzielnicy oraz Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Na spotkaniu obecni byli między innymi Prezes Zarządu FOR Andrzej Krajewski, Wiceburmistrz Dzielnicy Praga-Południe Jarosław Karcz, Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Robert Sagan, Dyrektor Biura Edukacji Jolanta Lipszyc oraz Radni Dzielnicy Jakub Jagodziński i Maciej Bogucki.
Spotkanie rozpoczęto od wyświetlenia filmu ,,Balcerowicz. Gra o wszystko'', w którym skonfrontowano efekty Planu Balcerowicza i całego okresu transformacji z wyobrażeniami Polaków. Twórcy filmu – Anna Więckowska i Andrzej Fidyka - przeprowadzili widzów przez okres poprzedzający transformację, czas podejmowania decyzji. Pretekstem do wędrówki były wypowiedzi Leszka Balcerowicza, jego żony Ewy jak również współpracowników i komentatorów międzynarodowych.

Po części oficjalnej, która odbyła się w galerii Centrum Promocji Kultury, rozpoczęto dyskusję z uczniami szkół średnich. Serię pytań rozpoczął Z-ca Burmistrza Jarosław Karcz, moderatorem był Profesor Balcerowicz. Wymiana zdań i opinii trwała ponad godzinę, na koniec spotkania rozdano autografy, zrobiono pamiątkowe zdjęcia, wręczono upominki i kwiaty.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2010-09-17 22:17 1062

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.