Wybuch na Garwolińskiej 14. Mężczyzna stracił dłonie

Wybuch w mieszkaniu przy Garwolińskiej 14, fot. mł. kpt. Bartłomiej Wójcik
Wybuch w mieszkaniu przy Garwolińskiej 14, fot. mł. kpt. Bartłomiej Wójcik
O godzinie 18:13 wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu w jednym z lokali w bloku mieszkalnym przy ul. Garwolińskiej na Grochowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy uzyskali informacje od jednego z lokatorów, iż w mieszkaniu na piątym piętrze znajduje się mężczyzna, który w wyniku wybuchu materiałów pirotechnicznych stracił obie dłonie. Po dotarciu do wskazanego lokalu działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, w tym opatrywanie ran, tamowanie krwotoków zewnętrznych oraz ułożenie w pozycji przeciwwstrząsowej. Poszkodowany był przytomny, w wyniku wybuchu jego dłonie zostały rozerwane do wysokości nadgarstków. Po przyjeździe Pogotowia Ratunkowego poszkodowany został im przekazany i przewieziony do Szpitala na ul. Szaserów.

Następnie wspólnie z Policją przeprowadzono ewakuację około 100 mieszkańców bloku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy PSP i OSP oraz SLRMed wraz z namiotem medycznym. Równolegle z prowadzoną ewakuacją sprawiono namiot, w którym przebywała część ewakuowanych osób. W mieszkaniu poszkodowanego Policja zabezpieczyła materiały wybuchowe, które zostały przetransportowane na poligon w Zielonce w asyście zastępu OSP i Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu zdarzenia obecni byli: Dowódca JRG 8 - mł. bryg. Roman Krzywiec oraz Grupa Operacyjna Miasta.

W akcji trwającej prawie sześć godzin brało udział 5 zastępów PSP oraz 1 zastęp OSP.
Źródło: Straż Pożarna JGR 8
2016-02-02 22:00 1045

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.