Wybijał szyby lub wyłamywał zamki. Złodziej samochodowy zatrzymany

Włamywał się do aut skąd kradł wszystko, co tam znalazł, fot. KRP
Włamywał się do aut skąd kradł wszystko, co tam znalazł, fot. KRP
Praca operacyjna policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zaowocowała wytypowaniem, zatrzymaniem, a w dalszej kolejności i przedstawieniem zarzutów podejrzanemu o dokonanie kradzieży z włamaniem do pojazdów. 41-letni Andrzej S. w przeciągu kilku tygodni na terenie Pragi Południe sześciokrotnie włamywał się do aut skąd kradł wszystko, co tam znalazł. Usłyszał zarzuty, dobrowolnie poddał się karze.

W ostatnim czasie do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynęło kilka zawiadomień dotyczących kradzieży z włamaniem do samochodów. Sprawy dokładnie przeanalizowali policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu i na tej podstawie uznali, że najprawdopodobniej dokonał ich jeden sprawca. Podjęli sprawdzenia i czynności operacyjne. Zdobyte informacje potwierdziły ich przypuszczenia. W dalszej kolejności wytypowali prawdopodobnego sprawcę i go zatrzymali.

41-letni Andrzej S. unikał kontaktu ze stróżami prawa, podejrzewał bowiem, że może być przez nich szukany, w przeszłości był już zatrzymywany za podobne przestępstwa. Podczs zatrzymania miał przy sobie narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw.

Śledczy zgromadzili dowody potwierdzające, że w przeciągu kilku tygodni zatrzymany sześciokrotnie dopuścił się kradzieży z włamaniem do samochodów. Przestępstw tych dokonywał głównie pod osłoną nocy, wybijał szyby, bądź wyłamywał zamki i kradł wszystko, co znalazł wewnątrz. Usłyszał 6 zarzutów, dobrowolnie poddał się karze.

Źródło: KRP Warszawa VII
2016-04-28 22:46 1155

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.