WSS "Społem" zamierza zburzyć Universam

Władze WSS "Społem" Praga Południe ponownie rozważają zburzenie budynku Universamu "Grochów" przy Rondzie Wiatraczna.

Obiekt oddany do użytku równo 35 lat temu, był w 1977 roku odpowiednikiem centrów handlowych na Zachodzie Europy i przez wiele lat prawdziwą perełką wśród sklepów WSS "Społem".

Dziś już w niczym nie przypomina noworocznej galerii handlowej, a wciąż dobrze wyczuwalny klimat PRL'u to za mało aby opłacało się modernizować ten mocno już przestarzały obiekt usługowo-handlowy.

Już w 2008 roku Zarząd Warszawskiej Spółdzielni Spożywców "Społem" Praga Południe szukając potencjalnego inwestora prowadził rozmowy z firmą Dom Development.

Ostatecznie pertraktacje nie zakończyły się powodzeniem, a jedyną ich pamiątką była przeprowadzka banku PKO BP, który wolał poszukać innej lokalizacji.

Z uwagi na wciąż pogarszający się stan budynku (był przewidziany tylko na 20 lat eksploatacji), pękające ściany, przeciekający dach zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu poszukiwań potencjalnego inwestora.

Apartamentowiec zamiast  Universamu "Grochów"

Projekt przewiduje całkowitą rozbiórkę budynku Universamu "Grochów". W jego miejscu miałby powstać mieszkalny apartamentowiec z częścią handlową na 2 piętrach. W nowym obiekcie ponad 1000 mkw. będzie należeć do WSS "Społem".

Inwestycja, która rozpocznie się najwcześniej za 2 lata zostanie zakończona około 2018 roku.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-08-16 23:55 1275

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.