Wspomnienie po wyjątkowym sąsiedzie. Tablica dla Zygmunta Kęstowicza

Zygmunt Kęstowicz i pies Pankracy - fot. Piotr Liszkiewicz
Zygmunt Kęstowicz i pies Pankracy - fot. Piotr Liszkiewicz
Czy Zygmunt Kęstowicz doczeka się tablicy pamiątkowej na bloku, w którym mieszkał przy Komorskiej 8 na Grochowie? O powodzenie idei upamiętnienia wybitnego aktora zdecydują głosy oddane w tegorocznym budżecie partycypacyjnym. Głosować na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl można do 24 czerwca br.

Przyjaciel dzieci

Zygmunt Kęstowicz był wieloletnim mieszkańcem Osiedla "Ostrobramska" na Grochowie i wielkim przyjacielem dzieci. "Do połowy lat 80., gdy tylko wychodził na spacer otaczała go gromadka dzieci z osiedla. Urządzał nam pogadanki, edukacyjno- polonistyczne. Jego skrzynka pocztowa była zapchana listami od dzieci." - wspomina pani Marzena.

Projekt, na który można głosować zakłada wykonanie tablicy pamiątkowej z polerowanego granitu. Na tablicy znajdzie się podobizna aktora, kilka linijek tekstu, poświęconego jego osobie, ale również wizerunek psa Pankracego, z którym Zygmunt Kęstowicz jest nadal bardzo mocno kojarzony. Ostateczny kształt i forma tablicy w przypadku realizacji projektu zostanie opracowany we współpracy z grafikiem i firmą kamieniarską. Koszt realizacji wyniesie 10 tys. zł.
2016-06-21 12:32 3021

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.