Wmurowano kamień węgielny pod budowę sali gimnastyczne w XXIII LO

W XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie przy ul. Naddnieprzańskiej odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej. W uroczystości 29 maja br. udział wzięli poseł RP Marcin Kierwiński, radni m.st.Warszawy Dorota Lutomirska, Paweł Lech i Piotr Szyszko, radni Pragi-Południe Ryszard Kalkhoff, Karol Kowalczyk i Bożena Manarczyk oraz przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Praga-Południe Burmistrz Tomasz Kucharski i zastępcy Adam Grzegrzółka, Jarosław Karcz i Robert Kempa. Obecni byli też przedstawiciele projektanta sali i wykonawcy robót budowlanych.

Dyrektor Liceum, Grażyna Bakunowska podziękowała władzom dzielnicy za inicjatywę budowy sali, tak bardzo potrzebnej szkole. Obiecała, że z nowego obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie.

Treść aktu erekcyjnego odczytała Bożena Manarczyk, absolwentka XXIII Liceum, a wszyscy zebrani złożyli podpisy. Do wmurowania przygotowano również okolicznościowe pamiątki, gazetkę szkolną ze zdjęciem rady pedagogicznej, tarczę XXIII Liceum, stołeczny miesięcznik z artykułem o tegorocznych obchodach Święta Saskiej Kępy, a także informator i znaczek UEFA EURO 2012.
 
Do piłkarskich mistrzostw Europy nawiązał w swojej wypowiedzi Burmistrz Kucharski, podkreślając, że Praga-Południe jest dzielnicą dbającą o inwestycje w sport, nie tylko z okazji tak wielkich wydarzeń.  W ciągu ostatnich 5 lat przybyło ponad 20 obiektów sportowych; w tym  boisk szkolnych i ogólnodostępnych, oraz nowoczesnych sal gimnastycznych, których budowa została sfinansowana z budżetu dzielnicy. Inwestycje te umożliwiają aktywność fizyczną mieszkańcom, dają szansę rozwijania sportowych pasji, stanowią uzupełnienie infrastruktury południowopraskich placówek oświatowych.
 
Po wmurowaniu kamienia węgielnego uczniowie i nauczyciele Liceum rozegrali mecz siatkówki. Na zakończenie na uczestników uroczystości czekał przygotowany przez Radę Rodziców poczęstunek.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2012-05-30 16:16 1199

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.