Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej dla szkoły nr 141

Sport na obecny jest nie tylko od święta. 18 września 2012 roku w SP nr 141 im. Majora Henryka Sucharskiego przy ul. Szaserów 117 na Grochowie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej.

W uroczystości udział wzięli poseł na sejm RP Marcin Kierwiński, radni m. st. Warszawy Dorota Lutomirska, Paweł Lech , przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Praga-Południe Burmistrz Tomasz Kucharski wraz z  Zastępcą Jarosławem Karczem, przewodniczący Rady Dzielnicy Marcin Kluś wraz z wiceprzewodniczącymi Katarzyną Olszewską oraz radnymi dzielnicy Irena Bartosińska i Karolem Kowalczykiem.

,,Mamy coraz więcej nowoczesnych boisk szkolnych i ogólnodostępnych, w parkach i na terenie osiedli, w tym nowych sal gimnastycznych w szkołach. Chcemy, aby dzieci i młodzież uczące się na Pradze-Południe miały sprzyjające warunki do rozwoju fizycznego, do uprawiania wielu dyscyplin sportowych, do realizowania swoich sportowych pasji, odkrywania sportowych talentów’’ mówił w swoim przemówieniu Burmistrz Tomasz Kucharski.

Następnie odczytano treść aktu erekcyjnego i przystąpiono do wmurowania kamienia węgielnego. W tubie znalazły się: specjalne wydanie gazetki szkolnej, czasopismo ,,Mieszkaniec’’ oraz gadżety związane z Euro 2012.

Na  koniec uroczystości dzieci z klas II wystąpiły z programem artystycznym.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2012-09-19 16:33 1060

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.