Wkrótce otwarcie nowej Biedronki na Osowskiej

Po uruchomieniu w grudniu 2013 roku aż trzech sklepów tej sieci na terenie Grochowa ekspansja marki jest wciąż kontynuowana. Tym razem, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sklep Biedronka ma powstać przy ulicy Osowskiej 84.

W miejscu zburzonego komina

Nowy sklep zaplanowano na parterze ukończonej niedawno inwestycji mieszkaniowej. Jak pamiętamy, do 2011 roku wznosił się w tym miejscu charakterystyczny, wysoki komin a sam adres był przez długie lata siedzibą spółki informatycznej NTT.

Warto zaznaczyć, iż w pobliżu znajdują się już dyskonty: Biedronka przy ul. Kordeckiego i Lidl przy ul. Grochowskiej. Biedronka po sąsiedzku nie prowadzi sprzedaży alkoholu, dlatego mieszkańcy ulicy Osowskiej trochę z niepokojem patrzą na otwarcie nowego sklepu w którym jego sprzedaż najprawdopodobniej będzie prowadzona.

Ekspansja będzie kontynuowana

"Ekspansja obecnych formatów będzie kontynuowana, ale będziemy również rozwijać nowe, aby zwiększać penetrację rynkową. Planowane jest dwojakie podejście: mniejszy format sklepu w miastach oraz obiekty franczyzowe na obszarach wiejskich. Rynek wciąż jest rozdrobniony z wieloma niezależnymi sklepami franczyzowymi bez wystarczającej skali działania" - czytamy w komunikacie Jeronimo Martins.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem największej sieci detalicznej w Polsce Biedronka, mającej ponad 2400 sklepów w blisko 900 miejscowościach. Spółka zatrudnia prawie 50 tys. pracowników.

W 2013 r. nakłady inwestycyjne Jeronimo Martins - właściciela sieci Biedronka - w Polsce sięgnęły około 2,1 mld zł, w latach 2014-2016 powinny utrzymać się na zbliżonym poziomie.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-06-05 19:16 1155

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.