Uwaga: Zmiana organizacji ruchu na Tarnowieckiej

Z ulicy Grochowskiej w ulicę Tarnowiecką już nie skręcisz. Jak widać na zdjęciu, wprowadzoną nową organizację ruchu wielu kierowców przyjęło z zaskoczeniem... Niestety, sam się do nich zaliczam - mea culpa. Czy można było tego uniknąć?

Kierowcy zaskoczeni

"Może Was zainteresuje... Została zmieniona organizacja ruchu na ul. Tarnowieckiej. Do tej pory na odcinku od Grochowskiej do Witolińskiej była jednokierunkowa w stronę Łukowskiej. Teraz kierunek ruchu został odwrócony. Na skrzyżowaniu Witolińskiej z Tarnowiecką w stronę Grochowskiej znak "droga jednokierunkowa" zastąpił znak "zakaz wjazdu". Wszyscy jeżdżą na pamięć i tym sposobem zrobiła się droga dwukierunkowa" - napisał w liście do naszej redakcji pan Marcin.

Gdy udałem się na miejsce, sytuacja przedstawiała się dokładnie tak, jak w liście czytelnika. Kiedy ustawiono znaki i dlaczego na żadnej ze stron miejskich nie było informacji o tym fakcie - nie wiem... Dobrą praktyką w takich przypadkach jest informacja o wprowadzonej zmianie organizacji ruchu np.
umieszczona na tabliczce pod znakiem. W tym przypadku tego zabrakło. Dziś kierowcy jadący ulicy Grochowską w kierunku King Cross Praga napotkają jeden nowy znak informujący o nakazie jazdy prosto. Dlaczego nie umieszczono znacznie bardziej czytelnego znaku zakazu skrętu w prawo? To już kolejne pytanie.

O powody zmiany organizacji zapytałem urząd dzielnicy. Jak tylko otrzymam odpowiedź, zaraz ją opublikuję.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-09-30 13:13 966

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.