Uwaga na niebezpieczne sople na Kobielskiej

Sople w budynku przy Kobielskiej
Sople w budynku przy Kobielskiej
Stołeczni strażnicy miejscy zwracają baczną uwagę na zwisające z dachów nad chodnikami duże sople i nawisy śnieżne. W razie potrzeby zarządcy budynków wzywani są do natychmiastowego usunięcia zagrożeń. Przykładem tego była jedna z interwencji na Grochowie.

Minęło właśnie południe, gdy strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego patrolowali ulicę Kobielską. Przejeżdżający przed jednym z bloków nieopodal skrzyżowania z ulicą Wiatraczną funkcjonariusze zauważyli, że z dachu zwisają ciężkie sople i duże nawisy śnieżne. Sytuacja była groźna dla osób, które przechodziły chodnikiem, przylegającym do ściany budynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, skierowali ruch pieszych na drugą stronę ulicy i natychmiast powiadomili o zagrożeniu administrację budynku. Niebezpieczeństwo zostało szybko i sprawnie usunięte przez specjalistyczną firmę. Apelujemy do zarządców, administratorów i właścicieli budynków o usuwanie z dachów wszelkich nawisów śnieżnych, lodowych oraz sopli.

Nadchodzące w najbliższych dniach ocieplenie może powodować ich spadanie na chodniki i jezdnie, a w konsekwencji - prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.
Źródło: SM
2021-02-19 22:32 1079

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.