Uroczystości z okazji 76 rocznicy obrony Grochowa

W poniedziałek 14 września br. przy pomniku - kamieniu 21 Warszawskiego Pułku Piechoty "Dzieci Warszawy" odbyły się uroczystości z okazji 76 rocznicy obrony Grochowa i Warszawy oraz 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W uroczystości uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, kombatanci: Kazimierz Klimczak i Feliks Waśkiewicz, Przedstawiciel MON major Magda Uroda, Radni Dzielnicy Praga Południe: Irena Bartosińska, Bożena Manarczyk, Ryszard Kalkhoff, Marcin Kluś, Krzysztof Wysocki, Dariusz Lasocki, Marek Borkowski, Z-ca Burmistrza Michał Wieremiejczyk, przedstawiciele instytucji kultury oraz niewielka grupa mieszkańców.

Na wstępie w swoich przemówieniach zarówno Jacek Kozłowski, jak Tomasz Kucharski oddali hołd obrońcom Grochowa i Powstańcom Warszawskim. Burmistrz w swoim przemówieniu zaapelował do obecnej na uroczystości młodzieży, by była dumna ze swych przodków, którzy we wrześniu 1939 roku nie poddali się Niemcom i Grochów pozostały niezdobyty.

Podczas uroczystości z krótkim programem artystycznym wystąpili uczniowie szkół.

Na zakończeniu wszystkim poległym podczas obrony Grochowa w 1939 roku i w Powstaniu Warszawskim oddano hołd w Apelu Poległych oraz złożono wieńce.
2015-09-14 20:44 1991

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.