Uroczystości 100-lecia harcerstwa na Grochowie i Kamionku

W dniach 29-31 maja odbyły się uroczystości 100-lecia 22 Szczepu WATRA z Grochowa i 20-lecia Szczepu WATRA z Zalesia Górnego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 400 harcerek, harcerzy i zaproszonych gości. W jubileuszu uczestniczyli także przedstawiciele drużyn należących do Unii Najstarszych Drużyn Harcerskich Rzeczypospolitej oraz wychowankowie, rodziny i przyjaciele świętujących jednostek.

Uroczystości rozpoczęły się w piątek (29 maja) w Parku Skaryszewskim. Pierwszym punktem programu było tradycyjne ognisko harcerskie. W sobotę (30 maja), na terenie Pragi-Południe, odbył się Rajd Tradycji, podczas którego zuchy, harcerki i harcerze poznawali historię obu szczepów WATRA. Głównymi punktami obchodów był uroczysty apel na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie oraz wyjątkowa defilada z udziałem prawie 400 osób.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli między innymi członkowie Komitetu Honorowego obchodów 100-lecia Harcerstwa na Grochowie: Pan Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe wraz z Kierownikiem Zespołu Kultury Panem Michałem Wieremiejczykiem, Pani Izabela Pielat-Świerczyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 60 w Warszawie, Pani Małgorzata Wiaderna – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 255 w Warszawie, Pan Paweł Lech – radny m.st. Warszawy i w roli gospodarza uroczystości hm. prof. dr hab. Grzegorz Nowik – wicedyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wśród gości uroczystości obecna była również Prezes Fundacji Harcerstwa Drugiego Stulecia – hm. Monika Figiel wraz z przedstawicielami fundacji.

Rada  22 Szczepu WATRA i Koło Przyjaciół Harcerstwa działające przy szczepie serdecznie zapraszają do udziału w kolejnych wydarzeniach obchodów 100-lecia Harcerstwa na Grochowie – szczegóły w broszurze.

Relacja z uroczystości
www.zhr.pl/setne-urodziny-na-prawym-brzegu-wisly-2/

Więcej
www.fb.com/100lecieWatra
www.watra.zhr.pl
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2015-06-08 10:28 1172

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.