Unibep wybuduje z Polpain-Putka osiedle

Spółka Unidevelopment należąca do grupy kapitałowej Unibepu podpisała z firmą Polpain-Putka umowę, której efektem będzie budowa osiedla mieszkaniowego w okolicy ulicy Przeworskiej na Grochowie.

3 etapy inwestycji
 
"Celem umowy jest określenie zasad współpracy Spółki Unidevelopment oraz Spółki Polpain-Putka przy wspólnej realizacji inwestycji w ramach powoływanych spółek celowych dla każdego etapu. Unidevelopment będzie posiadać 51% udziałów w kapitale zakładowym w każdej ze spółek celowych" - czytamy w komunikacie.

Pierwsza spółka celowa, której zadaniem będzie realizacja I etapu przedsięwzięcia, zostanie powołana pod warunkiem uzyskania przez Unidevelopment decyzji o warunkach zabudowy dotyczących realizacji pierwszego etapu inwestycji. Kolejne dwie spółki celowe zostaną zawiązane do końca 2015 roku, pod warunkiem wydzielenia działek gruntu, na których będą realizowane kolejne etapy i uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. Grunt zostanie wniesiony kolejno do spółek celowych po uzyskaniu prawomocnych decyzji o pozwoleniu na budowę, podano dalej.

"Spółka Unidevelopment S.A. odpowiadać będzie za prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, uruchomienie, obsługę sprzedaży i marketingu, project management, zapewnienie finansowania bankowego oraz gwarancję finansowania do momentu uruchomienia kredytu bankowego dla każdego etapu z osobna" - czytamy w materiale.

Wartość gruntu, który zostanie wniesiony przez piekarską rodzinę do spółek celowych, wynosi ponad 29 mln zł netto.

"Strony mogą odstąpić od umowy do dnia 31 grudnia 2015 jednak nie wcześniej niż przed dniem 31 grudnia 2014 w przypadku niespełnienia określonych warunków" - podano także.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 921 mln zł w 2013 r. Portfel zamówień Unibepu na bieżący rok przekracza 1 mld zł.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-07-03 14:39 1144

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.