Ulica Liwiecka

Ulica Liwiecka na Grochowie w Warszawie biegnie od ulicy Styrskiej do ulicy Wiarusów.

Jej nazwa pochodzi od rzeki "Liwiec" płynącej przez województwo mazowieckie.

Od 2000 roku po ułożeniu asfaltu systematycznie zabudowywana nowoczesnymi budynkami.

Kilka lat temu na odcinku ulicy od Sztabowej do Wiarusów dokonano wymiany starych rur azbestowych na nowe nieszkodliwe dla zdrowia.

W latach 2012-2014 pod nr 7, 9 i 11 SBM "Nasza Chata" zbudowana największy inwestycje z historii ulicy - osiedle "Strefa Dębu".

30 kwietnia 2014 roku Przedsiębiorstwo budowlane Tynkbud-1 kupiło na przetargu za 1,393 mln zł.  niezabudowaną działkę przy ulicy Liwieckiej 20.

Ciekawostki

  • Pusty plac na roku ulicy Liwieckiej i Styrskiej to miejsce zbiorowego pochówku żołnierzy rosyjskich poległych pod Olszynką Grochowską w 1831 roku. W tym miejscu po II wojnie światowej w drewnianym domku dokonano morderstwa... Tuż obok do początku lat 90-tych XX wieku znajdował się pompa.
  • Na placu aktualnie zajmowanym przez blok nr 17 mieściła się fabryka obuwia gumowego. Okoliczni mieszkańcy do dziś wspominają przykry zapach, który wytwarzała.
  • W miejscu planowanej inwestycji "Strefa Dębu" w latach 50-tych powstało niewielkie osiedla drewnianych domków dla robotników pracujących przy budowanie Pałacu Kultury i Nauki a później Trasy Łazienkowskiej.
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-05-23 16:35 1117

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.