Ulica Kruszewskiego
Ulica Kruszewskiego została wytyczona około 1916 roku jako gruntowa droga biegnąca od ulicy Majdańskiej do ulicy Chroszczewskiej.
Swojego patrona - pułkownika Wojska Polskiego, uczestnika Powstania Listopadowego uzyskała około 1921 roku.
Około 1974 roku, w czasie budowy Trasy Łazienkowskiej, w której przebiegu została wytyczona Aleja Stanów Zjednoczonych, przebieg ulicy Kruszewskiego został nieco skrócony - dziś ulica kończy swój bieg na ulicy Męcińskiej.
W początku lat 80-tych XX wieku w związku z budową osiedla Majdańska w pobliżu ulicy zbudowano niewielkie tereny rekreacyjno-sportowe, dziś mocno zdewastowane.
W 2014 roku w pobliżu ulicy realizując projekt "Warszawa w dobrej kondycji!" ustawiono siłownię plenerową. W tym samym roku firma Cogik u zbiegu ulic Krypskiej i Kruszewskiego rozpoczęła budowę budynku z 15 lokalami mieszkalnymi.
W 2015 roku ulica została gruntownie przebudowana.
W latach 2016 roku pod nr 2 firma Aneo Development ukończyła budowę budynku mieszkalnego z 75 lokalami mieszkalnymi.
Ciekawostki
- 10 grudnia 2007 roku rozstrzygnięto konkurs na projekt budowy w pobliżu ulicy Kruszewskiego hali ze sztucznym lodowiskiem. Z uwagi na wysokie koszty, inwestycja do dziś nie została zrealizowana.
- Do 2015 roku ulica posiadała nawierzchnie gruntową.
~Marek
Ciekawostka. Na rogu ul. Męcińskiej i Kruszewskiego w drugiej połowie lat 60 XX wieku stojąca tam latarnia miała przebicie elektryczne. Po deszczu, gdy zanurzyło się rękę w kałuży, czuć było mrowienie od palców do łokcia. Wrażliwe na prąd konie stawały dęba, niekiedy wywracając ciągnięte za sobą fury. Jako dzieciaki, widząc nadjeżdżający zaprzęg, zbiegaliśmy się, czekając na rozwój wypadków.