Ulica Garibaldiego

Ulica Garibaldiego na Grochowie
Ulica Garibaldiego na Grochowie
Ulica Józefa Garibaldiego na Grochowie w Warszawie biegnie od Al. Waszyngtona do Al. Stanów Zjednoczonych.

Niewielka uliczka została wytyczona w 1961 roku. Swojego patrona - włoskiego generała, bojownika o wyzwolenie narodowe i zjednoczenie swojej ojczyzny otrzymała 24 listopada 1961 roku. Biegła wówczas na nieco innym odcinku, od Al. Waszyngtona do ulicy Męcińskiej. Jednak już nieco wcześniej pod obecnym nr 5a wybudowano kotłownię dla pobliskich bloków.

Na początku lat 70-tych XX wieku w czasie budowy Trasy Łazienkowskiej jej przebieg został skrócony do wytyczonej nowej arterii Al. Stanów Zjednoczonych.

W 1985 roku przy ulicy zbudowano zespół czterech pawilonów handlowo-usługowych "Grzybki".

W 2001 roku w czasie zabudowy Ronda Wiatraczna pod nr 4 wg proj. Janusza i Michała Jaworskich zbudowano budynek mieszkalny z częścią handlową-usługową.

25 stycznia 2012 roku pod nr 5a rozpoczęła działalność klubokawiarnia "Kicia Kocia". 31 marca 2015 roku z związku planami wyburzenie budynku kawiarnia została zamknięta i po przeprowadzce uruchomiona przy Al. Stanów Zjednoczonych 68.

W połowie sierpnia 2015 roku budynek przy Garibaldiego 5A został rozebrany.

Ciekawostki

  • Na pustym terenie pomiędzy ulicami Garibaldiego i Al. Stanów Zjednoczonych gościły od czasu do czasu cyrki i wesołe miasteczka.
  • Skręt w ulicę Garibaldiego od strony Al. Waszyngtona przecina tory tramwajowe - jest to związane z częstymi kolizjami i wypadkami w tym miejscu.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-08-14 21:01 1284

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.