Ulica Chrzanowskiego zamknięta na czas remontu

Od poniedziałku, 17 czerwca rusza przebudowa ulicy Wojciecha Chrzanowskiego na Grochowie. W pierwszym etapie prac zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od ulicy Wiatracznej do ulicy Ludwika Mycielskiego.

Objazdy i zmiany w komunikacji

Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ulicami: J. Dwernickiego - L. Mycielskiego lub J. Dwernickiego - Podskarbińska - W. Chrzanowskiego.

W związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Chrzanowskiego, od 17 czerwca, linia autobusowa 123 zostanie skierowana na trasę zmienioną, przebiegającą od skrzyżowania ulic: Wiatraczna/Szaserów/L. Dwernickiego ciągiem ulic: L. Dwernickiego - Podskarbińska - Mińska i dalej swoją trasą podstawową.

Utrudnienia w tym etapie potrwają do połowy lipca. W kolejnych etapach prace przeniosą się na odcinki bliżej ulicy Podskarbińskiej.

Nowa ulica

Ulica Chrzanowskiego zostanie przebudowana na na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia z asfaltobetonu. Po dwóch stronach zostaną ułożone nowe chodniki, pojawi się również ścieżka rowerowa. Projekt zakłada montaż nowego oświetlenia wraz z zabezpieczeniem istniejących kabli elektroenergetycznych kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu.

Prace, których koszt wynosi 4 045 mln zł wykonuje firma Królik Włodzimierz KROL. Zakończenie inwestycji ma nastąpić do 30 czerwca 2014 r.

Wycinka drzew

W czasie prowadzonych prac ze względów sanitarnych zostanie wyciętych 52 drzewa. Są to głównie klony i lipy, które mają chory pień, głęboko spękaną korę lub są drzewami uschniętymi czy usychającymi. Dwa drzewa zostaną usunięte z uwagi na kolizję z nowym projektem.

W miejsce usuniętych drzew zostaną posadzone nowe w ilości 61 szt.
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-06-15 19:56 1076

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.