Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 215 najlepsi w Warszawie

W środę, 3 grudnia, o godz. 11.00, w hali sportowej „Koło” (ul. Obozowa 60), odbył się wielki finał programu „Od zabawy do sportu”. Do walki o puchary stanęli uczniowie z sześciu szkół podstawowych, uczestniczący w programie dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego. Z dumą informujemy, że wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 215 im. Piotra Wysockiego zwyciężyli w tych zmaganiach.

W tegorocznych półfinałach spośród 16 szkół reprezentujących różne dzielnice Warszawy wyłoniono szóstkę finalistów. O puchary walczyli reprezentanci Białołęki, Bielan, Pragi-Południe, Rembertowa, Wilanowa, Żoliborza.

Impreza przebiegała w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Oprócz rozgrywek sportowych, zarówno zawodnicy jak i kibice, brali udział w licznych atrakcyjnych widowiskach oraz zabawach zorganizowanych przez Biuro Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa.

Programem „Od zabawy do sportu” objętych jest ponad 110 szkół podstawowych z Warszawy. W nadobowiązkowych zajęciach z wychowania fizycznego uczestniczą uczniowie klas II – IV. Podstawowym celem projektu jest podniesienie sprawności fizycznej dzieci z najmłodszych klas, które mają najmniejsze szanse na korzystanie z profesjonalnie prowadzonych lekcji wf-u w szkołach.

Program ma także na celu przygotowanie dzieci do uczestnictwa w zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz odbioru widowisk sportowych, dlatego integralną częścią programu jest system współzawodnictwa szkół. Podczas zajęć opartych o zabawę i gry ruchowe kształtowane są również postawy oraz wartości związane z zasadami fair-play oraz kulturą aktywnego kibicowania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2014-12-04 14:54 1420

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.