Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zagrają na Grochowie

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na recitale uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncerty będą odbywały się codziennie o 19.00, od poniedziałku, 5 października, do czwartku, 15 października, w Auli przy ul. Grochowskiej 272. Wstęp jest wolny. 

78 młodych pianistów od 3 października walczy na scenie Filharmonii Narodowej o zwycięstwo w jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. 

"Podobnie jak pięć lat temu, chcemy umożliwić mieszkańcom Warszawy kontakt z uczestnikami Konkursu Chopinowskiego. Zaprosimy kilkunastu, naszym zdaniem najlepiej rokujących artystów, do występów w naszej siedzibie przy Grochowskiej 272" - mówi Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Każdy, kto z różnych przyczyn nie będzie mógł wysłuchać przesłuchań konkursowych, może przyjechać do nas i wieczorem posłuchać na żywo muzyki Chopina w wykonaniu tych samych artystów. Podobne koncerty zorganizowano pięć lat temu, przy okazji poprzedniego Konkursu Chopinowskiego - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.
Źródło: Urząd m.st. Warszawy
2015-10-03 23:23 1976

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.