Uczennica szkoły nr 141 potrącona przez samochód

Miejsce zdarzenie. Szkoła nr 141 przy Szaserów
Miejsce zdarzenie. Szkoła nr 141 przy Szaserów
W dniu 21 kwietnia 2016 r. w okolicach Szkoły Podstawowej nr 141 w Warszawie przy ul. Szaserów ok. godz. 13.00 uczennica szkoły w wieku 9 lat została potrącona przez samochód. Wypadek zdarzył się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Jak wynika z informacji udzielonych przez Panią Beatę Adamską – wicedyrektora szkoły uczennica wbiegła na przejście na czerwonym świetle. Dziecko wyszło ze szkoły po skończonych lekcjach. Rodzice udzieli pisemnej zgody na samodzielny powrót dziecka ze szkoły. Dziewczynka została odwieziona do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w stanie dobrym ze złamaniem kości łonowej. Na miejscu zdarzenia była Policja. O stanie dziecka rodzice poinformowali szkołę.

Warto podkreślić, że w szkole i w klasie do której uczęszcza poszkodowana dziewczynka przeprowadzono kilka lekcji nt. zasad bezpieczeństwa. Omawiano na nich następujące tematy:

  • Przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w szkole i drodze do szkoły (wrzesień 2015 ).
  • Zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu (wrzesień 2015 ).
  • Utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach w mieście. Bezpieczeństwo na drodze – znaki drogowe (listopad 2015 )
  • Zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas ferii zimowych (styczeń 2016 ).
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2016-04-22 22:29 1026

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.