Turniej badmintona dla ofiar tsunami

Przemysław Wacha i Angelika Węgrzyn (oboje LKS Technik Głubczyce) zwyciężyli w grach pojedynczych Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów w badmintona "Yonex Open", który odbył się 26 lutego 2005 r. w hali OSiR na ulicy Siennickiej 40 na Grochowie.

Turniej "Yonex Open" był najlepiej obsadzoną imprezą jaką udało się w ostatnich latach zorganizować. Wzięli w niej udział najlepsi polscy zawodnicy m.in. wielokrotni mistrzowie kraju (Jerzy Dołhan, Jacek Hankiewicz, Dariusz Zięba, Dorota Grzejdak, oraz medaliści akademickich mistrzostw Świata). Dzięki tym zawodnikom ostatnia dekada była dla polskiego badmintona okresem nieustannego rozwoju. Dzisiaj, Polska obok takiej potęgi jak Dania jest jedynym krajem, którego zawodnicy niezmiennie od sześciu lat zdobywają medale na mistrzostwach Europy.

Turniej "Yonex Open" był ostatnią okazją reprezentantów naszej kadry do sprawdzenia efektów treningu przed rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu cyklem międzynarodowych turniejów w tym między innymi:

Yonex German Open (Niemcy, pula nagród 80.000 USD)
Yonex All England Open (Anglia, pula nagród 125.000 USD)
Swiss Open (Szwajcaria, pula nagród 80.000 USD)
Polish Open International (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski)

Turnieje te będą stać na najwyższym światowym poziomie. Stanowić będą znakomitą okazję do zdobycia zarówno wysokich nagród finansowych jak i kolejnych punktów do światowej listy klasyfikacyjnej.

Rozgrywany w sobotę w Warszawie turniej "Yonex Open" był też dla kibiców tej dyscypliny niepowtarzalną okazją do podziwiania badmintona na najwyższym światowym poziomie.

Impreza miała w pewnym zakresie charakter charytatywny, ponieważ część środków finansowych wcześniej planowanych na nagrody dla zawodników, postanowiono przeznaczyć na ofiary grudniowego tsunami. Organizatorzy podjęli taką decyzję między innymi dlatego, że badminton w krajach objętych falą powodziową jest niemalże sportem narodowym, a zawodnicy z tych krajów niejednokrotnie stanowią wzór mistrzostwa w olimpijskiej dyscyplinie jaką jest badminton.

Stąd też, równolegle z turniejem profesjonalistów, na tej samej hali i w tym samym czasie odbył się turniej VIP-ów. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele ambasad krajów takich jak: Malezja, Indonezja, Sri Lanka, Laos, Tajlandia. Swoją obecność potwierdzili również przedstawiciele ambasady Chin oraz reprezentacje firm sponsorów imprezy.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2005-02-23 10:10 1047

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.