Tomcio Brygadzista w przedszkolu na Grochowie

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych – świadomość to podstawa!
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych – świadomość to podstawa!
Wraz z nastaniem wiosny Skanska odwiedziła dzieci w Przedszkolu nr 235 "Tęczowe Przedszkole" przy ul. Chroszczewskiej 3/5 na Grochowie w ramach swojej corocznej akcji edukacyjnej "Bezpieczni w pobliżu budowy".  Bajkowe postaci - Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia - poprzez zabawę przekazały dzieciom niezwykle ważne tematy związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem. Najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego trzeba nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. To już dziewiąta edycja kampanii!

 
Tutaj bezpieczeństwo to podstawa

Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa w Przedszkolu nr 235 "Tęczowe Przedszkole" przy ul. Chroszczewskiej 3/5 w Warszawie odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska "Bezpieczni w pobliżu budowy". Skanska, która jest generalnym wykonawcą budynku mieszkalnego "Icone" dla Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. przeprowadza ją od 9 lat w placówkach zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów.

Bajkowi bohaterowie przedstawienia – Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa
i Babcia Jadzia uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Niecodzienną lekcję bezpieczeństwa przeszło ponad 100 maluchów. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Przedszkole zostało odznaczone specjalnym certyfikatem „Tutaj bezpieczeństwo to podstawa”.

Kolorowa budowa to nie plac zabaw

Zdrowie i życie ludzkie to priorytet dla Skanska. Promujemy bezpieczną pracę i nie akceptujemy zaniedbań w obszarze BHP. Duży nacisk kładziemy także
na zdrowie i życie osób mogących znaleźć się pobliżu inwestycji. W tej grupie są m.in. dzieci. Dla z natury ciekawych świata i pełnych energii maluchów budowa znajdująca się po drodze do szkoły czy przedszkola to nie lada atrakcja, która kusi kolorowymi znakami i tajemniczymi pojazdami. Pozornie atrakcyjne miejsce zabawy, może okazać się bardzo niebezpieczne – szczególnie dla kilkulatka. Jak zatem skutecznie wytłumaczyć, że nie można wchodzić na plac budowy?

- W trosce o najmłodszych w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej przeprowadzamy w placówkach niecodzienne lekcje bezpieczeństwa – mówi Anna Strożek, koordynator kampanii „Bezpieczni w pobliżu budowy” w Skanska. Przez 9 lat, w kilkuset spotkaniach w ramach akcji wzięło udział ponad 130 tys. dzieci z całej Polski. – Zabawni bohaterowie okazali się bardzo dobrymi nauczycielami – mówi dyrektor szkoły na Mokotowie, gdzie Zebra i Tomcio gościli w październiku zeszłego roku. – To była jedyna w swoim rodzaju lekcja bezpieczeństwa. Poważny temat potraktowany w zabawny sposób wywołał uśmiech na dziecięcych twarzach i został zapamiętany na dłużej.


Mały odblask, a może tak wiele!

Według danych Komendy Głównej Policji w 2016 r. miało miejsce 33 664 wypadków drogowych, w których 50 dzieci w wieku 7-14 lat poniosło śmierć,
a 2 292 odniosło obrażenia. Najczęstsze przyczyny wypadków to: nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wejście na jezdnię na czerwonym świetle.

Kampania prowadzona przez Skanska jest odpowiedzią na te problemy. - Chcemy uwrażliwić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach oraz w pobliżu budowy, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu maszyn i pojazdów – mówi Anna Strożek. - W ramach naszej akcji promujemy też noszenie elementów odblaskowych zwiększających ilość widocznych dzieci poruszających się po zmierzchu. Dzięki odblaskom kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję – dodaje koordynator akcji.
2017-04-13 23:05 2545

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.