Teatr Akt zaprasza na otwarcie Plaży Kozia Górka

Plaża Kozia Górka, fot. materiały prasowe
Plaża Kozia Górka, fot. materiały prasowe
W miejscu, gdzie kończy się miasto, gdzie wysokie trawy przykrywają walające się śmieci, gdzie latarnie nie świecą, bo ich nie ma, a rozpadające się domostwa straszą swym wyglądem, Teatr Akt zaprasza na artystyczne otwarcie Plaży Kozia Górka, które będzie nostalgicznym powrotem do czasów świetności kąpieliska z ubiegłego wieku.

Wiele osób zna staw pod nazwą Bałki, Baustelle, Benzynówka lub Kozia Górka wciśnięty pomiędzy linie kolejowe na warszawskim wygwizdowie.

Wydarzenie będzie zwieńczeniem dwumiesięcznych przygotowań  terenu nad stawem, które obejmowały akcję sprzątania śmieci (napełniono dwa siedmiometrowe kontenery), usuwanie korzeni z ziemi i wody i wyrównywanie terenu z użyciem ciężkiego sprzętu (koparki), nawiezienie piasku i posadzenie trawy.  Równolegle prowadzone były prace związane z obiektami plastycznymi, które uzupełnią teren i będą go współkształtować poprzez ikonosferę, a ponadto nadadzą mu przestrzenną i funkcjonalną organizację. W zestaw tych obiektów dedykowanych tej przestrzeni wchodzą: murale na ścianach, specjalnie przygotowane siedziska zrobione z drewna.

Artystyczne zdarzenie w dniu otwarcia plaży będzie połączeniem zwyczajnego plażowania i szeregu akcji z kręgu teatru, muzyki, performansu, muzyki i rekreacji. Jak w tego typu zdarzeniach, organizatorzy nie wykluczają zdarzeń spontanicznych i improwizacyjnych, które mogą pojawić się w wyniku spotkania wykonawców i uczestników w tak niezwykłym miejscu.
Przynieście ze sobą niezbędne sprzęty do plażowania, coś do picia i jedzenia i oczywiście słoneczną pogodę.

Przyjdźcie pieszo, bądź przyjedźcie na rowerze!
Usiądźmy  na brzegu własnego życia i popatrzmy wspólnie w dal!

Otwarcie 15 czerwca godz. 12.00-19.00, dojście i dojazd od ul. Łaziebnej
Kozia Górka-Olszynka Grochowska-Praga-Warszawa

Projekt Teatru Akt Plaża Kozia Górka współfinansuje m.st Warszawa.
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-06-11 19:12 1096

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.