Szkoła Didasko kończy 10 lat

Prywatna Szkoła Didasko na Pradze Południe obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim im. J.P. Paderewskiego, w środę 21 czerwca br. odbył się koncert muzyczny. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wojewoda Mazowiecki Tomasz Koziński oraz Burmistrz Pragi Południe Mateusz Mroz.

Z okazji 10-lecia szkoły Didasko uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali spektakl, którego głównym tematem były wiosenne młodzieńcze zauroczenia. Usłyszymy wiersze napisane specjalnie do przedstawienia przez nauczycielkę szkoły Didasko, panią Marię Witewską. Nie zabrakło także tańca, znanych piosenek o miłości, podwórkowych wyliczanek, dowcipnych dialogów. Uczniowie szkoły Didasko przygotowywali się do występu pod okiem pani Marii Witewskiej i nauczyciela muzyki, pana Adama Pietruszki. Mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne, a przede wszystkim świetnie sie bawili, porywając do zabawy całą publiczność.

"Szkoła Didasko nie jest wyjątkowym miejsce, to Ty jesteś kimś wyjątkowym" - tak brzmi motto Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 98 Didasko. Tutaj dzieci są najważniejsze. Uczą się w szesnastoosobowych klasach - wszystkie się znają i dobrze się razem czują. Często rodzice przychodzący po południu po swoje pociechy słyszą: „Czemu tak wcześnie?”. Uczniom trudno się rozstać z tym miejscem. Ono dzięki ich obecności i zaangażowaniu nauczycieli, staje się naprawdę wyjątkowe.

Firma DIDASKO istnieje od 1991 r. Oprócz wydawnictwa jest to działająca od ponad 10 lat Prywatna Szkoła Podstawowa nr 98 Didasko, a od trzech lat – Przedszkole "Rośnij z Didasko".

Od początku swojego istnienia firma jest związana z warszawską Pragą Południe.

Szkoła Didasko jest ważnym centrum, które propaguje inne podejście do kształcenia dzieci, nowoczesne metody uczenia. Szkoła to nie tylko budynek, to sytuacje dydaktyczne zaaranżowane przez nauczycieli. Nauczanie nie polega wyłącznie na przekazywaniu wiedzy, lecz na stwarzaniu takiej atmosfery, żeby dziecko samo chciało ją zdobyć. Wycieczki do muzeów, parku, teatru to także zajęcia dydaktyczne, oczywiście pod warunkiem że są one przemyślane i odpowiednio przygotowane przez nauczycieli. W Didasko opracowaliśmy plan edukacyjnych zajęć pozaszkolnych.

Szkoła Didasko współpracuje z placówkami oświatowymi z naszej dzielnicy, a także z całego kraju. Nauczyciele z różnych rejonów Polski przyjeżdżają na warsztaty i szkolenia do szkoły i przedszkola Didasko. Placówka inspiruje inne szkoły, organizując festiwale (filmowy, literacki, piosenki).

Didasko starało się zawsze promować warszawską Pragę, dzielnicę, w której jest siedziba firmy. W ramach cyklu "A to Polska właśnie" szkoła Didasko, żeby przybliżyć dzieciom dzielnicę, w której się uczą, jej atmosferę i historię, zorganizowała Dni Pragi. Uczniowie Didasko odbywali wycieczki po najbliższej okolicy, spotykali się z artystami malarzami, którzy mieszkają na Pradze, a także z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Kulminacyjnym punktem Dni Pragi w Didasko był praski bazar (28 listopada 2002 r.), w który na dwie godziny zamieniła się szkolna sala gimnastyczna. Wszystkie te działania łączy jedno hasło: "PRAGA – MOJE MIEJSCE". Akcji tej patronował ówczesny Burmistrz Dzielnicy Praga Południe, a obecnie Wojewoda Mazowiecki pan Tomasz Koziński. Poprzednią imprezą organizowaną pod hasłem "PRAGA – MOJE MIEJSCE" były Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne (4-9.10.2004).

Jako jedna z nielicznych szkół warszawskich szkoła Didasko ma autorski program kształcenia w klasach IV-VI. Wprowadziła nowy przedmiot, wykorzystujący współczesną wiedzę o mózgu i zdobycze psychologii, który umożliwi uczniom przyswojenie nowych technik uczenia się, zapamiętywania, sporządzania notatek – jednym słowem nowoczesnych sposobów przyswajania informacji w szybko zmieniającym się świecie. W ramach ścieżki etnograficznej szkoła Didasko wprowadziła od roku szkolnego 2005/2006 specjalny program kształcenia, który umożliwia dzieciom poznawanie Grochowa.

Szkoła cieszy się ogromnym zainteresowaniem i sympatią rodziców. Wciąż ma nowe pomysły, które wzbogacą i udoskonalą jej działalność edukacyjną. To wszystko procentuje zadowoleniem naszych uczniów i ich rodziców z wyników nauczania.

Mottem szkoły Didasko kieruje się także wydawnictwo, które przeznacza swoje produkty dla najważniejszych odbiorców – dzieci. z niższych klas szkoły podstawowej i przedszkolaków oraz ich nauczycieli. Na terenie całej Polski organizujemy wykłady i zajęcia warsztatowe, podczas których nauczyciele wzbogacają wiadomości, doskonalą umiejętności oraz wymieniają doświadczenia zawodowe. W tym roku już po raz drugi odbyła się konferencja dla nauczycieli kształcenia elementarnego "Uczyć, żeby nauczyć!".

Wspólne funkcjonowanie szkoły, wydawnictwa i przedszkola owocuje nie tylko przyjazną atmosferą, lecz także coraz lepszymi pomysłami edukacyjnymi.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2006-06-22 20:02 1803

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.