"Szansa na przedszkole" - projekt alternatywnej edukacji przedszkolnej

W Przedszkolu nr 51 „Misia Czarodzieja” na Pradze Południe realizowany jest projekt „Szansa na przedszkole”. Objęto nim 15 dzieci w wieku 3 do 5 lat ze środowisk z utrudnionym dostępem do edukacji przedszkolnej. Projekt jest współfinansowany z EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Miasto Stołeczne Warszawa jest jednym z partnerów projektu.

30 września b.r. w Przedszkolu „Misia Czarodzieja” z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia w ramach „Szansa na przedszkole” i ich rodzicami spotkał się Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

O założeniach edukacji alternatywnej i programie dla nowych podopiecznych przedszkola opowiedziała Dyrektor „Misia Czarodzieja” Krystyna Smolińska. Zajęcia dla tej grupy przedszkolaków odbywać się będą 3 razy w tygodniu po cztery godziny dziennie w sali w pełni przygotowanej do pracy i zabawy z małymi dziećmi.

Grupę poprowadzi doświadczony pedagog, realizując program, choć alternatywnie, wychowania przedszkolnego.

Na spotkaniu obecni byli również zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Jarosław Karcz, Prezes Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” Oddział Warszawa-Ochota, Magdalena Szlom, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Dzielnicy Praga Południe, Marzenna Adamiak oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej na Pradze Południe Izabela Zwierz.

Przedszkolaki podczas rozmów dorosłych bawiły się w najlepsze, biegały, tańczyły, układały klocki.

W „misiowym” przedszkolu nie zabrakło też niespodzianek – przytulanek. Do każdego malucha powędrował z wielkiego koszyka biały misiek, a wybierać maskotki pomagał dzieciom Burmistrz Tomasz Kucharski.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2009-10-02 20:45 1054

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.