Szafę zwierzeń z filmu "Miś" można oglądać

"Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam!" - ta scena z filmu Miś gdzie trener drugiej klasy, Wacław Jarząbek, śpiewa do szafy znana jest wszystkim. Ciekawostką jest fakt, iż została ona nagrana na Grochowie a dokładnie w gabinecie prezesa Zarządu KS "Orzeł" przy ulicy Podskarbińskiej 14.


Szafa z filmu Miś

Znany z filmu Stanisława Barei klub sportowy "Tęcza" to powstały w 1922 roku i wielce zasłużony dla historii Grochowa klub sportowy "Orzeł". W jakich okolicznościach słynna gdańska szafa pojawiła się w gabinecie prezesa dziś trudno ustalić, jednak zapewne stała już tam na długo przed 1980 rokiem, kiedy to aktor Jerzy Turek wyśpiewał zabawną scenę.

"Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek."

W tym miejscu należy sprostować fakt, iż podawana w niektórych źródłach lokalizacja tej szafy w miejscu zaniedbanego toru kolarskiego czy pawilonu sportowego po drugiej stronie ulicy Podskarbińskiej jest błędna, ponieważ kultowa, obstawiona pucharami szafa od lat nie zmieniała swojej lokalizacji.

Zobacz na własne oczy!

Tak informuje strona internetowa KS "Orzeł", że szafę można oglądać: "Informujemy, że istnieje możliwość obejrzenia historycznej szafy, a także wykonania zdjęcia pamiątkowego na zasadach członka wspierającego Klubu tj. składki członkowskiej po uprzednim kontakcie telefonicznym z sekretariatem klubu w godzinach 9.00 - 15.00 celem ustalenia terminu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych."

Dla zainteresowanych podajemy numer telefonu do sekretariatu klubu: 22 870-45-11
Źródło: Portal Twoja Praga
2013-03-15 14:02 1168

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.