Strach przed narkomanami. Mieszkańcy Kickiego protestują

Na terenie naszego podwórka, przy "Galeonie" (Kickiego 1), ma powstać punkt wymiany strzykawek i igieł dla narkomanów. Punkt ma prowadzić Fundacja Redukcji Szkód. Nie sprzeciwiamy się samej działalności Fundacji, ale nie godzimy się, aby taki punkt został otwarty w sercu naszego podwórka, tuż przy miejscu zabaw naszych dzieci, w ścisłym sąsiedztwie przedszkoli i szkół - piszą mieszkańcy i zachęcają do podpisywania petycji.

"Takie punkty muszą być zlokalizowane w zgodzie z ogólnoprzyjętymi normami społecznymi, w rozsądnej odległości od osiedlowych podwórek i placówek edukacyjnych, jednak możliwie blisko centralnych części miasta, umożliwiając korzystanie z nich narkomanom. Dlatego też wspólnie z Radnym naszej dzielnicy, Panem Markiem Borkowskim www.marekborkowski.pl przygotowujemy petycję do władz naszej dzielnicy, w której sprzeciwiamy się otwarciu tego punktu przy ul. Kickiego 1 i znalezienie obopólnie korzystnej lokalizacji dla punktu Fundacji." - czytamy w dalszej części ulotki.

"Najwięcej obaw mają rodzice i najbliżsi mieszkańcy tego przybytku. Na Woli, gdzie wcześniej działała Fundacja było masę skarg na leżące wszędzie strzykawki i osoby będące pod działaniem różnych substancji, śpiące gdzie popadnie, albo nadaktywne, zaczepiające ludzi. Osobiście uważam, że ludzie mają prawo się bać i nie zgadzać na tego rodzaju sąsiedztwo." - mówi Marek Borkowski, radny z Grochowa.

Chętni do wsparcia protestu mogą w sobotę, 3 października 2015 r., w godz. 11:00 - 13:00 w kawiarni Grochownia przy ul. Kobielskiej 75 podpisać się pod petycją i porozmawiać z innymi mieszkańcami. Kontakt mailowy: petycja grochow@wp.pl Informacje o Fundacji Redukcji Szkód można znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/fundacjaredukcjiszkod
2015-10-01 14:15 2881

Komentarze

~kris_ma

fascynujace jest to ile osob nie widzi narkomanow (czynnych) na ulicach. i to nie tylko na grochowie, woli, goclawiu - ale w centralnych punktach miasta. akurat jestem z pokrewnej branzy i takie osoby 'widze' - i jest ich pelno (choc mniej niz 5-8 lat temu) na centralnym, przy palmie, arkadii!... ale jak sie patrzy na sprawe tylko pod katem igiel - no to widzi sie problem stereotypowo. ale sorry - teraz polowa aktywnych to dopalacze i po tym to dopiero jest agresja, brak samokontroli i przewidywalnosci; po herze to sie delikwent uspokaja, ma ochote isc spac i jak cien sie snuje. nie tu, nie tam... to kurna gdzie? osrodek dla warszawskich narkomanow... w szczecinie ma byc? (mieszkam 1km od kickiego).

~joanna

absolutny sprzeciw. Jestem mieszkanka tego miejsca i nie chce drzec o życie i zdrowie swoich najbliższych. Szkoły przedszkola ogniska dla dzieci sklepy i w samym środku pkt wymiany igiel i strzykawek dla czynnych narkomanów?!!

~Tomek

Absolutnie popieram protest ! Rozumiem sytuację i narkomanów , nie popieram w ciemno i z wrogością. Uważam jednak , że lokalizacja w środku osiedla , obok przedszkola , szkół , akademika , drogi na strategiczny przystanek tramwajowy , w pobliżu osiedlowych zaułków - jest mocno niewłaściwa. Nie na darmo kiedyś Monar mieścił się na Marywilskiej , na odludziu !!!

~medium

Czy bedzie jeszcze okazja aby podpisac petycję ?

~Monika

Nie musze uzywać zakamuflowanego nicka. Jestem członkiem RO-Grochów Centrum. ABSOLUTNIE nie zgadzamy sie na lokalizację punktu dla narkomanów czynnych / bo tak powinna brzmieć nazwa/ na Kickiego 1. Sama idea jest słuszna ale takie miejsce NIE MOŻE byc ulokowane w bloku mieszkalnym, w bliskości szkoły, przedszkola, akademika i przejścia pod filarami gdzie przechodza w głąb osiedla tysiące ludzi. Wiadomym jest , że narkoman na głodzie zrobi wszystko czyli: napadnie, wyrwie torebke, pobije ! NIE MA ZGODY na te lokalizacje. Grochów wrze !!! Nawet gdyby ktoś forsował to na chama za niewiadomo jak duże pieniądze bo coś na to wygląda.......

~monia

jestem za

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.