Sprzedaż ratunkiem dla dawnej piekarni? Chętnych brak

Piekarnia przy Grochowskiej 224 na Grochowie
Piekarnia przy Grochowskiej 224 na Grochowie
Wystawione na sprzedaż zabudowania dawnej piekarni Teodora Rajcherta przy Rondzie Wiatraczna od trzech lat czekają na nabywcę. Jest zainteresowanie - jednak cena wynosząca około 6 mln zł studzi ich zapały. 

Zespół piekarni Teodora Rajcherta przy Grochowskiej 224 został zbudowany w latach 1918-1926. W 1955 roku zakład został upaństwowiony. Dopiero w 2012 roku, po 22 latach starań, nieruchomość w fatalnym stanie technicznym została zwrócona spadkobiercom.

Ewa Męczyńska - wnuczka grochowskiego piekarza zaraz po odzyskaniu rodzinnej własności rozważała urządzenie w murach dawnej piekarni czegoś na wzór Fabryki Trzciny, jednak po znalezieniu potencjalnego inwestora koszty adaptacji okazały się zbyt duże. Dwie firmy, które wyceniały koszt remontu budynków, oceniły koszt prac od 4 do 10 mln zł. Skromna emerytka takimi środkami nie dysponuje. Stąd m.in. pomysł na sprzedaż nieruchomości.

Niestety, od prawie 3 lat od zamiaru sprzedaży zabytek wciąż nie ma nowego właściciela, a stan opuszczonego budynku z każdym dniem się pogarsza... Co więcej, na potencjalnym nabywcy będzie spoczywać konieczność zachowania zabytkowych elewacji wraz z charakterystycznym śladem po pocisku od strony ulicy Wiatracznej.
2016-04-27 12:53 2883

Komentarze

~DarceLi

Niestety zbyt duża ruina zbyt cenny teren..... spodziewam się za kilka lat kilku pożarów oraz przymusowego wyburzenia a w to miejsce kolejny wieżowiec na wiatraku

~WIko

Jeśli chce wielu milionów za transakcję to bym jej skromną emerytką nie nazwał. To już nie ten wiek, żeby bawić się w wielkie interesy. Czy spodziewa się, że ten teren dla inwestora jest szczególnie więcej wart niż ziemia, na której stoi? Przecież tam prawie wszystko jest do remontu, a sam budynek, choć już zabytkowy, to bez jakiegoś wielkiego "klimatu". Za kilka lat będzie tam jeszcze większy hałas i smród niż dziś (trasa szybkiego ruchu na Targówek), więc ja bym się nie targował. 6 baniek to cena z kosmosu.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.