Spotkanie varsavianistyczne: Flaneuring Na Szembeku

Koniec lata to wyśmienita okazja, aby odwiedzić Grochów. Stowarzyszenie Flaneur przygotowało dwa wydarzenia, które zainteresują każdego mieszkańca oraz miłośnika Grochowa.

Flaneuring Na Szembeku - spotkanie varsavianistyczne, fot. NAC
Pierwsze wydarzenie - spotkanie varsavianistyczne, odbędzie się 11 września o godzinie 17:45 w klubokawiarni Kicia Kocia przy ul. Garibaldiego 5A. Nasi prelegenci - Tomasz Jarosz (twórca i redaktor portalu twojapraga.pl) oraz Łukasz Bertram (socjolog i współtwórca strony nagrochow.pl), będą rozmawiali o historii Grochowa oraz kontekście przemian na nim zachodzących. Poznacie smaczki, legendy i anegdoty związane z historią dzielnicy. Wybierzecie się w podróż po już nieistniejących i zapomnianych miejscach w okolicach placu i bazaru Szembeka.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/332309156930177/

Drugie wydarzenie to spacer badawczy, który odbędzie się w sobotę, 13.09 w godzinach 11:00 - 14:00 (zbiórka o 10:45 na placu Szembeka). Animatorzy i badacze ze Stowarzyszenia Flaneur, będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie jaka jest percepcja przestrzeni Grochowa przez jego mieszkańców. Każdy z uczestników spaceru będzie miał okazję spojrzeć na znane ulice i plac z nowej, badawczej perspektywy. Obserwacje i refleksje ze spaceru zostaną włączone do projektu naszembeku.pl oraz opracowania przygotowanego przez Stowarzyszenie Flaneur dotyczącego przestrzeni i lokalnej tożsamości mieszkańców Grochowa. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w spacerze proszeni są o potwierdzenie na mejla: warszaty@naszembeku.pl

Oba wydarzenia są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy i realizowane w ramach Tygodnia Obywatelskie OFiP.

Materiały Stowarzysznie Flaneur
Źródło: Portal Twoja Praga
2014-09-10 13:33 1088

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.